Procházková na Tour de Barents štvrtá, Valuška spokojný

TASR|10. apr 2011 o 13:50

ROVANIEMI. Štvrtým miestom ukončila v nedeľu vo fínskom Rovaniemi svoje účinkovanie na prestížnych štvoretapových pretekoch Tour de Barents slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková.

V pretekoch žien voľnou technikou Gundersenovou metódou dobehla do cieľa v čase 27:45,0 min a za víťaznou Slovinkou Petrou Majdičovou zaostala o 2:58,3 minúty. Druhá skončila domáca bežkyňa Kerttu Niskanenová a tretia jej krajanka Krista Lähteenmäkiová.

V celkovom poradí obsadila Procházková 4. miesto a jej tréner Ján Valuška zhodnotil rozlúčku so sezónou ako úspešnú: "V dnešnej etape už toho Ala mala plné zuby, ale sme radi, že si udržala pekné 4. miesto. Konkurencia sa tu zišla výborná, domáce Fínky výborne bežali, takže na záver sezóny je to po tých zdravotných problémoch dobrá bodka. Bola to naša premiéra na tomto podujatí, ktoré organizátori pripravili na výbornej úrovni. Hoci dnes bolo osem stupňov, chemicky sa podarilo pripraviť výbornú trať," povedal pre TASR.

V stíhacích pretekoch mužov na 13,2 km skončil Slovák Martin Bajčičák šiesty v čase 34:49,6 min. Za víťazným Francúzom Jeanom Marcom Gaillardom zaostal o 1:45,8 min.

Tour de Barents - 4. etapa:

ženy, 8,8 km voľne, Gundersenova metóda: 1. Petra Majdičová (Slov.) 24:46,7, 2. Kerttu Niskanenová (Fín.) +1:09,1, 3. Krista Lähteenmäkiová (Fín.) +1:53,1, 4. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +2:58,3, 5. Mari Laukkanenová (Fín.) +3:41,2, 6. Virginia de Martinová Topraninová (Tal.) +4:58,0.

muži, stíhacie preteky na 13,2 km: 1. Jean Marc Gaillard (Fr.) 33:03,8 min, 2. Maurice Manificat (Fr.) +0,2 s, 3. Matti Heikkinen (Fín.) +33 s, 4. Lukáš Bauer (ČR) +1:14,2 min, 5. Tobias Angerer (Nem.) +1:43,6, 6. Martin BAJČIČÁK (SR) +1:45,8