AKTUALIZOVANÉ 17.12

Hološko opäť skóroval, Vittek s asistenciou

Filip Hološko pokračuje v tíme Büyüksehir vo výborných výkonoch, strelil za neho už piaty gól.

NEAPOL vs. AC MILAN v talianskej Serii A naživo >>

ISTANBUL. Slovenský futbalový reprezentant Filip Hološko je momentálne na nezastavenie, v nedeľu skóroval v drese tureckého prvoligového klubu Istanbul Büyüksehir. Dvadsaťsedemročný rodák z Piešťan strelil gól už v piatom stretnutí po sebe, v ktorom odohral viac ako päť minút.

Kmeňový hráč konkurenčného Besiktasu, ktorý je v Istanbule BB na hosťovaní do konca sezóny, korigoval v domácom dueli proti Sivassporu v 64. min na konečných nepriaznivých 1:2. Hološko sa v ostatných šiestich súbojoch nepresadil strelecky len v kvalifikačnom dueli o postup na ME 2012 proti Andorre (1:0), v ňom však vybehol na ihrisko až v 87. min.

Účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike Hološko prišiel v nedeľu na trávnik v 59. min a už po piatich minútach rozvlnil sieť za súperovým brankárom.

"Priznám sa, že som bol prekvapený, keď tréner oznámil, že nebudem v základnej zostave. Momentálne som totiž vo veľkej pohode, darí sa mi, strieľam góly. Asi to bolo preto, že sme hrali počas týždňa aj pohár a chcel nás šetriť. Ja som sa však vôbec necítil unavený. Som rád, že som mu ukázal, že viem dávať góly aj z lavičky," povedal v rozhovore pre agentúru SITA slovenský reprezentačný útočník a svoj presný zásah opísal slovami: "Nabehol som si do šestnástky z ľavej strany a ľavačkou som poslal loptu pomedzi nohy gólmana." Tým brankárom nebol jeho krajan Ľuboš Kamenár, ktorý sedel len na lavičke pre náhradníkov.

Filipa Hološka veľmi teší, že sa mu v ostatných týždňoch veľmi darí. Pripisuje to okrem iného výbornému zdravotnému stavu.

"Počas uplynulých dvoch rokov som mal stále nejaké problémy. Teraz som konečne zdravý, cítim sa skvelo, dobre trénujem, makám. Myslím si, že je to najmä v tom. Hoci ma mrzí, že môj dnešný gól neznamenal víťazstvo, je pre mňa skvelé, že dávam góly. Veď pre to som sem prišiel, aby som sa rozohral a presadzoval sa aj strelecky. Verím, že moje výkony pozorne sledujú aj v Besiktasi," dodal F. Hološko.

Útočník Róbert Vittek v službách MKE Ankaragücü odohral celých 90 minút proti Gaziantepsporu. Jeho mužstvo prehralo 2:3, "Viťo" v 88. minúte prihral na gól spoluhráčovi Cekovi.

výsledky - 28. kolo:

Büyüksehir Belediyespor - Sivasspor 1:2 /F. Hološko hral od 59. minúty a strelil gól - Ľ. Kamenár sedel na lavičke náhradníkov/

Zostrih zápasu aj s gólom Hološka

Gaziantepspor - Ankaragücü 3:2 /R. Vittek odohral celý zápas, Š. Senecký (obaja Ankaragücü) sedel na lavičke náhradníkov/