AKTUALIZOVANÉ 22.15

Hamšík gólom z penalty poistil výhru Neapola

Neapol je stále v hre o titul. Aj zásluhou Mareka Hamšíka, ktorý premenil penaltu proti Bologni a pečatil tak výhru svojho tímu 2:0. Bol to jeho 10. gól v aktuálnej sezóne.

Marek Hamšík strieľa gól z penalty.(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na perfektný dvojzápas Premier League >>

BRATISLAVA. Šesť kôl pred skončením Serie A si Neapol drží druhú priečku tabuľky. Partenopei sa dotiahli na AC Miláno, ktoré však večer zdolalo Fiorentinu 2:1 a opäť si vybudovalo trojbodový náskok pred Neapolom. "Rossoneri" po prvom polčase viedli 2:0, ale v 79. minúte znížil Vargas a po vylúčení Ibrahimoviča sa triasli o víťazstvo, ktoré nakoniec udržali.

Neapolčania, ktorí nastúpili bez svojho najlepšieho strelca Edinsona Cavaniho, rozhodli o svojom víťazstve v Bologni už v prvom polčase. Po pol hodine hry dopravil loptu do bránky Giuseppe Mascara. V závere prvej časti hry po akcii Mareka Hamšíka (na snímke) a Ezequiela Lavezziho, ktorého fauloval brankár Bologne Emiliano Viviani, nariadil rozhodca pokutový kop.

Desiaty gól

Slovenský reprezentant poslal loptu z bieleho bodu pod brvno. Bol to jeho jubilejný desiaty gól v prebiehajúcom ročníku najvyššej talianskej futbalovej súťaže. Hamšík išiel dolu z ihriska v 77. minúte, keď ho striedal švagor Walter Gargano.

"Prvý polčas sme hrali výborne a zaslúžene sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Po zmene strán sme sa sústredili hlavne na udržanie výsledku. Som veľmi rád, že sme získali tri body. Je to paráda," uviedol Hamšík pre svoju oficiálnu internetovú stránku. Na margo premenenej jedenástky uviedol: "Nechcel som riskovať, zvolil som istotu a loptu som poslal do stredu brány. Gólman Viviano ma totiž veľmi dobre pozná. Boli sme v Brescii spoluhráči."

V Neapole je pravá futbalová horúčka, do Bologne meralo cestu približne 15.000 priaznivcov SSC: "Myslím si, že bolo ich aj viac. Boli fantastickí, vytvorili nám domáce prostredie," pokračoval Marek. Mužstvo Neapolu sa domov vrátilo letecky. "V meste je poriadny ošiaľ, na letisku nás určite bude čakať veľa našich priaznivcov," dodal dvojnásobný najlepší slovenský futbalista.

Na štadióne Dall' Ara v Bologni mali Neapolčania obrovskú podporu svojich fanúšikov. Bezmála polovica z 33­tisíc divákov totiž patrila do fanúšikovského tábora hostí.

Okrem AC Miláno a Neapola má o titul šancu zabojovať ešte aj Inter Miláno, ktorý vyhral v sobotu nad Chievom Verona 2:0.

Juventus vyhral nad FC Janov 3:2

V nedeľu triumfovalo aj rímske Lazio, ktoré bojuje o poslednú miestenku do ďalšieho ročníka Ligy majstrov. Rimania si pred vlastnými tribúnami poradili s Parmou 2:0.

Futbalisti Juventusu Turín zdolali Janov 3:2. Skóre otvoril v 7. min domáci Leonardo Bonucci, ktorý však trafil vlastnú bránku a poslal do vedenia hostí. Vyrovnávajúci gól vsietil v 50. min Pepe, na čo však o sedem minút neskôr odpovedal Janovčan Floro Flores a hostia opäť viedli. Zvyšok zápasu už patril domácim, keď skóroval Alessandro Matri a Luca Toni.

Zaujímavosťou nedeľňajších duelov bolo, že v nich bodovali všetky tri tímy z chvosta talianskej tabuľky. Bari, Brescia a Cesena si proti Catanii, Cagliari, resp. Palermu pripísali zhodne po jeden bod.

"Taliansky bláznivý" súboj videli najmä diváci v sicílskej metropole Palermo. Domáci totiž po prvom polčase viedli pohodlným dvojgólovým rozdielom. Od 74. min hrali navyše v početnej výhode, keď predčasne pod sprchy musel ísť Steve Von Bergen.

O dve minúty neskôr ho nasledoval Paolo Sammarco a zdalo sa, že je rozhodnuté. V druhej minúte nadstaveného času sa však z gólu radoval Marco Parolo a o vyrovnanie sa postaral v 97. min Emanuele Giaccherni. Aby toho nebolo málo, v samom závere dostal červenú kartu aj tretí hráč hostí Alex Calderoni. Naplno triumfovalo zostupom ohrozené Lecce, ktoré zvíťazilo v Sampdorii 2:1.

Výsledky:

Fiorentina - AC Miláno 1:2 (0:2)

Góly: 79. Vargas - 8. Seedorf, 41. Pato, ČK: 87. Ibrahimovič (AC Miláno)

Cagliari - Brescia 1:1 (1:0)

Góly: 22. Cossu - 61. Caracciolo, ČK: 90. Eder (Brescia)

Richard Lásik (Brescia) nefiguroval na zápasovej súpiske

Lazio - Parma 2:0 (1:0)

Góly: 23. Hernanes, 77. Floccari

Palermo - Cesena 2:2 (2:0)

Góly: 5. Kurtič, 36. Pinilla - 90.+ Parolo, 90.+ Giaccherni, ČK: 74. Von Bergen, 76. Sammarco, 90.+ Calderoni (všetci Cesena)

Sampdoria - Lecce 1:2 (0:1)

Góly: 69. Maccarone - 38. Di Michele, 65. Olivera, ČK: 73. Mannini (Sampdoria)