Volejbalisti Humenného prehrali úvodné finále

Útočí humenský blokár Vladimír Kríž.
Útočí humenský blokár Vladimír Kríž. (Autor: SITA/Jozef Bodnár)
SITA|12. apr 2011 o 20:03

V prvom finálovom stretnutí extraligy volejbalistov prehral doma Chemes Humenné s VKP Bratislava po päťsetovom boji 2:3.

Volejbalisti úradujúceho majstra Slovenska VK Chemes Humenné prehrali v úvodnom zápase finále play-off s VKP Bratislava po vyše dve hodiny trvajúcej dráme 2:3. Bratislavačania sa ujali vedenia v sérii na štyri víťazstvá 1:0. Druhý duel je na programe v stredu opäť v Humennom.

HUMENNÉ. V prvom sete favorizovaní domáci prekvapujúco ťahali za kratší koniec. Bratislavčania boli po každej stránke lepší, chemesáci boli akoby psychicky zviazaní. VKP vyhralo set 25:20 a ujalo sa vedenia 1:0.

Na začiatku druhého dejstva sa zdalo, že sa Humenčania zobudili a až do jeho polovice si udržiavali malý náskok. Potom však "policajtom" začala vychádzať obrana na sieti, dokázali sa presadiť aj v útoku a na druhý technický oddychový čas išli pri svojom vedení 16:14. Hneď po ňom však pri podaní domáceho Romana Mizeráka prišla v súťaži tohto rangu nie často vídaná sedembodová šnúra a prakticky bolo o osude setu rozhodnuté. Víťazstvom 25:18 vyrovnali zverenci trénera Richarda Vlkolinského na 1:1.

V treťom sete iba na začiatku viedli hostia. Od stavu 4:6 z pohľadu Humenného však zobrali taktovku do rúk domáci, poľahky sa dostali do vedenia a už svoj náskok iba zvyšovali. Na ukončenie setu síce potrebovali štyri setbaly, ale napriek tomu súpera jasne zdolali 25:16 a ujali sa vedenia 2:1.

Volejbalisti VKP sa nezlomili a do štvrtej hry vleteli ako veľká voda. Hneď na začiatku aj vďaka chybám domácich odskočili na rozdiel štyroch bodov (7:3), na druhý technický oddychový čas už išli za svojho jasného vedenia 16:9 a ani po ňom sa nezastavili v jeho zvyšovaní. Nakoniec dovolili Humenčanom uhrať iba 15 bodov a o víťazovi prvého zápasu sa muselo rozhodovať v tajbrejku.

Ten lepšie zvládli hostia, po dramatickom vývoji, keď premenili svoj štvrtý mečbal, ho vyhrali 16:14, celý zápas 3:2 a ujali sa v sérii na štyri víťazstvá vedenia 1:0.

Chemes Humenné - VKP Bratislava 2:3 (-20, 18, 16, -15, -14), stav série 0:1

Humenné: Sukochev, Kríž, R. Mizerák, Jakubov, Kašper, M. Hriňák, libero Vajda (J. Hriňák, M. Mizerák, Leškanič, Biľ).

VKP: Hollý, Demeter, Kriško, Pělucha, Paták, Hinduliak, libero M. Kubš (Vojkovič, Slezák, Rehák, Moreira, Halaj).

Rozhodovali: Daruľa, Mokrý, hralo sa 124 min, 800 divákov.