AKTUALIZOVANÉ 15:43

Slovenské futbalistky prehrali s Maďarskom

Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v stredajšom prípravnom zápase v Senci s Maďarskom 2:4.

SENEC. Slovenská ženská futbalová reprezentácia prehrala v stredajšom medzištátnom prípravnom stretnutí na ihrisku NTC SFZ v Senci s výberom Maďarska 2:4 (1:3).

Pre zverenky trénera Zsolta Pakuszu to bolo druhé medzinárodné vystúpenie v tomto kalendárnom roku, začiatkom marca podľahli jeho zverenky v Katoviciach aj domácemu Poľsku 1:3.

V stredajšom dueli pri Slnečných jazerách viedli Maďarky už v úvode zásluhou Méryovej a hoci Slovenka Hana Korytárová zo Šale v 5. min vyrovnala, hostky úspešnými zásahmi Méryovej a Ráczovej dokázali do polčasovej prestávky zvýšiť na 3:1.

Po zmene strán pridala svoj tretí gól v stretnutí Méryová, na konečných 2:4 znižovala v 65. min legionárka z českého klubu 1. FC Slovácko Diana Bartovičová.

Spomenutý stredajší priateľský duel v Senci bol pre obidva výbery súčasťou prípravy na kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2013 vo Švédsku.

Ako je známe, Slovenky sa v 5. skupine o účasť na tomto najbližšom kontinentálnom šampionáte stretnú s Fínskom, Ukrajinou, Bieloruskom a Estónskom. Prvý duel odohrajú futbalistky SR 22. októbra 2011 na ukrajinskej pôde.

Zsolt Pakusza (tréner žien SR): "Tento prípravný duel sme brali ako možnosť dať príležitosť aj ďalším hráčkam zo širšieho kádra. Niektoré z nich presvedčili viac, iné menej. Vôbec nie som spokojný s vystúpením dievčat v prvom polčase. Jeho priebeh však ovplyvnil aj silný vietor, ktorý v prvom dejstve fúkal proti nám. Po zmene strán to už bolo z našej strany lepšie, vypracovali sme si šance, no chýbalo presnejšie zakončenie. Efektivita v koncovke dnes bola žalostná. Do začiatku kvalifikácie ME máme určite na čom pracovať. Pred jesenným štartom ešte odohráme v júli duel v Slovinsku a v auguste sú v pláne ďalšie dva prípravné zápasy - doma s Českom a v Rakúsku."

Slovensko - Maďarsko 2:4 (1:3)

Góly: 5. Korytárová, 65. Bartovičová - 1., 36. a 61. Méryová, 40. Ráczová, bez kariet, rozhodovali: Chudá - Somoláni, Borsányi, 200 divákov

Zostava SR: El Dahaibiová - Pračková, Kolenová, Haršányová, Hudecová - Korytárová (46. Mravíková), Bartovičová (70. V. Šaraboková), Klechová (70. Sýkorová), Cerovská (39. D. Škorvánková) - Martincová (46. Šušková), Balážiková (46. Fecková)