Veronika Zuzulová. (Autor: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
SITA|15. apr 2011 o 19:04

V Starom Smokovci vyhlásili v piatok výsledky ankety o Lyžiara roka.

STARÝ SMOKOVEC. Najlepšou slovenskou lyžiarkou uplynulej sezóny je na základe hlasovania novinárov a funkcionárov predsedníctva Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) zjazdárka Veronika Zuzulová. Výsledky ankety slávnostne vyhlásili v piatok podvečer v Grand hoteli Bellevue v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách.

Zuzulová má za sebou vydarenú sezónu. Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka obsadila dve pódiové umiestnenia v pretekoch Svetového pohára v slalome, keď v Zwieseli bola druhá a v Lenzerheide vo finále tretia. Celkovo v hodnotení SP skončila v tejto technickej disciplíne na 5. mieste. Na svetovom šampionáte v Garmisch-Partenkirchene bola desiata v slalome a pätnásta v obrovskom slalome.

Na druhom mieste v ankete skončila bežkyňa na lyžiach Alena Procházková, ktorá bola pred rokom kráľovnou slovenského lyžovania, tretiu priečku obsadil bežec na lyžiach Martin Bajčičák.

Výsledky - anketa Lyžiar roka 2011:

1. Veronika Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 93, 2. Alena Procházková (bežecké lyžovanie) 87, 3. Martin Bajčičák (bežecké lyžovanie) 42, 4. Jana Gantnerová (zjazdové lyžovanie) 36, 5. Henrieta Farkašová (zjazdové lyžovanie zdravotne postihnutých športovcov) 35, 6. Klaudia Medlová (snoubording) 26, 7. Petra Smaržová (zjazdové lyžovanie zdravotne postihnutých športovcov) 20, 8. Timotej Oravec (lyžovanie na tráve) 18, 9. Natália Šlepecká (akrobatické lyžovanie) 16, 10. Barbora Míková (lyžovanie na tráve) 14.