Chicago aj Rangers prehrávajú už 0:2 na zápasy

Jonathan Toews s Mariánom Hossom opúšťajú lavičku Chicaga po druhej prehre s Vancouvrom. (Autor: SITA/AP)
SITA|16. apr 2011 o 07:03

Prvého slovenského bodu v tohtoročnom play off NHL sa dočkal Ľubomír Višňovský, ktorý asistoval pri výhre Anaheimu nad Nashvillom.

NEW YORK. V piatkových druhých dueloch 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL sa iba dvom tímom podarilo potvrdiť víťazstvá z úvodných duelov. Washington strelil New York Rangers iba dva góly, aj tentoraz to však stačilo na triumf a Capitals vedú v sérii už 2:0. Rovnakým výsledkom sa skončil aj piatkový zápas oboch súperov.

Premiérove čisté konto Neuvirtha

Český brankár Michal Neuvirth si na svoje konto pripísal premiérový shutout vo vyraďovacej časti profiligy. Neuvirth kryl všetkých 22 striel hráčov Rangers, výborný bol najmä v prvej tretine, keď mal 13 úspešných zákrokov.

"Prvých desať minút zápasu sme boli pod tlakom. Aj v tretej tretine sme hrali neustále v našom obrannom pásme. To by sa nám nemalo stávať, ak chceme byť v play-off úspešní," povedal tréner Capitals Bruce Boudreau. Washington o svojej výhre rozhodol v druhej tretine, keď sa presadili Jason Chimera a Jason Arnott. Hráči Rangers sa po stretnutí sťažovali na nedostatok šťastia.

Gáborík najvyťaženejším

Gáborík bol s vyše 23 minútami najvyťaženejším útočníkom klubu z New Yorku, na bránku vystrelil štyrikrát. "Myslím si, že sme podali oveľa lepší výkon ako v prvom zápase. Boli sme lepší, prehra preto veľmi bolí. Verím, že doma sa k nám šťastie otočí," povedal tréner Rangers John Tortorella.

Aj druhý zápas v domácom prostredí získal vo svoj prospech Vancouver, ktorý zdolal Chicago 5:3. Canucks v predchádzajúcich dvoch sezónach vždy v prvom zápase série play-off zdolali Chicago, ale druhý duel prehrali. Tentoraz sa to nepotvrdilo.

Aj vďaka prvým bodom vo vyraďovacej časti najproduktívnejšieho hráča základnej časti Daniela Sedina sa presadili hráči Vancouveru. Domáci výborne pokryli ofenzívne trio Blackhawks Hossa, Kane, Toews. Marián Hossa ohrozil domáceho gólmana počas takmer dvadsaťminútového pobytu na ľade dvakrát, druhý Slovák Tomáš Kopecký pre zranenie nenastúpil. "Od našich najlepších hráčov čakáme oveľa viac," povedal tréner Blackhawks Joel Quenneville.

Anaheimu zabrala ofenzíva

Anaheimu sa podarilo oplatiť Nashvillu prehru z úvodného duelu, na triumfe "káčerov" 5:3 sa jednou asistenciou podieľal obranca Ľubomír Višňovský. Bol to prvý bod slovenského hokejistu v tohtoročnej edícii play-off.

Anaheimu zabrali jeho ofenzívne hviezdy Corey Perry, Teemu Selänne, Bobby Ryan a Ryan Getzlaf. "Mali sme aj kúsok šťastia, ale dokázali sme využiť naše šance. Ukázalo sa, že brankár Pekka Rinne je tiež zraniteľný. Dúfame, že sme otvorili stavidlá a dáme mu aj ďalšie góly," povedal Bobby Ryan, ktorý dal dva góly.

Pittsburgh prehral v domácom prostredí s Tampou 1:5. Lightning základ svojho úspechu položili v prvej tretine, keď trikrát prekonali Marca-Andreho Fleuryho. Oslabení Penguins mali tentoraz iba jedného strelca, čo na úspech nestačilo. "Neboli sme príliš disciplinovaní, chýbal nám aj pokoj. Bolo to vidieť už od prvého striedania. Začiatok síce nebol zlý, ale veľmi rýchlo sme stratili rozvahu," povedal tréner Pittsburghu Dan Bylsma.

1. kolo play off:

Východná konferencia:

Pittsburgh - Tampa Bay 1:5 (0:3, 1:1, 0:1) - stav série: 1:1

Góly: 30. C. Adams (Asham) - 3. Brewer (Gagne, Hedman), 7. Lecavalier (Gagne, St. Louis), 18. Thompson (Downie, Brewer), 40. St. Louis (Gagne, Brewer), 58. Öhlund.

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Talbot a Moore (obaja Pittsburgh) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 36:21. Brankári: M.-A. Fleury - Roloson. Diváci: 18 507.

Washington - New York Rangers 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) - stav série: 2:0

Góly: 23. Chimera (Johansson, Laich), 25. Arnott (M. Green, Ovečkin)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:22. Brankári: Neuvirth - Lundqvist. Diváci: 18 398.

Západná konferencia:

Vancouver - Chicago 4:3 (1:0, 2:1, 1:2) - stav série: 2:0

Góly: 8. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 21. D. Sedin (Ehrhoff, Kesler), 40. Edler (Hodgson, Burrows), 51. D. Sedin (Hamhuis) - 35. B. Smith (Bickell, B. Campbell), 42. Stalberg, 53. B. Smith (Michael Frolík, P. Kane).

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:26. Brankári: Luongo - Crawford. Diváci: 18 860.

Anaheim - Nashville 5:3 (2:0, 2:1, 1:2) - stav série: 1:1

Góly: 6. Perry (S. Koivu, VIŠŇOVSKÝ), 7. Selänne (Fowler, Getzlaf), 28. Ryan (Getzlaf, Beauchemin), 36. Getzlaf (Perry, Beauchemin), 60. Ryan (Fowler, Perry) - 25. S. Weber (S. Kosticyn, M. Fisher), 42. Hornqvist (S. Weber, S. Kosticyn), 51. J. Ward (Erat, Legwand).

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:34. Brankári: Emery - Rinne. Diváci: 17 174.

Domov»Hokej»NHL»Chicago aj Rangers prehrávajú už 0:2 na zápasy