Palermo vyhralo nad rímskym AS 3:2

SITA|16. apr 2011 o 20:02

Futbalisti Palerma zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 33. kola Serie A na ihrisku AS Rím 3:2.

RÍM. Futbalisti FC Parma zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 33. kola Serie A nad Interom Miláno 2:0. Prvý gól zachraňujúceho sa tímu strelil v 35. min Giovinco a štyri minúty pred koncom pečatil triumf domácich Amauri. Parma sa dostala zo 17. miesta na 15. priečku. Inter sa v ostatnom období herne trápi, je tretí a zrejme už neobháji majstrovský titul.

AC Miláno poľahky zvíťazilo na domácom ihrisku nad Sampdoriou Janov 3:0 a upevnilo si vedúcu pozíciu. "Rossoneri" majú na čele šesťbodový náskok pred druhým SSC Neapol, no ten má ešte zápas k dobru. O góly zverencov trénera Massimiliana Allegriho sa postarali postupne Clarence Seedorf, Antonio Cassano z pokutového kopu a Robinho.

Palermo zvíťazilo v úvodnom sobotňajšom stretnutí na ihrisku AS Rím 3:2. Prvé dejstvo sa skončilo nerozhodne 1:1 po góloch z pokutových kopov a potom dlho nepadol žiadny gól. Druhý gól hostí strelil v 84. min Abel Hernández a o šesť minút ten istý hráč zvýšil už na 3:1.

V nadstavenom čase ešte zmiernil prehru domácich Mirko Vučinič. Tímy nezmenili svoje pozície v tabuľke, AS Rím je šiesty a Palermo ôsme.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 33. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

AC Miláno - Sampdoria Janov 3:0 (1:0)

Góly: 20. Seedorf, 54. Cassano (z pok. kopu), 61. Robinho

FC Parma - Inter Miláno 2:0 (1:0)

Góly: 35. Giovinco, 86. Amauri

AS Rím - Palermo 2:3 (1:1)

Góly: 19. Totti (z pok. kopu), 90.+ Vučinič - 84. a 90. A. Hernández, 43. Pinilla (z pok. kopu)