Extraligový titul získali volejbalisti VKP Bratislava

Volejbalisti VKP zdolali Humenné pomerom 4:0 na zápasy.
Volejbalisti VKP zdolali Humenné pomerom 4:0 na zápasy. (Autor: SITA)
SITA|17. apr 2011 o 20:21

Už svoj jedenásty titul v najvyššej slovenskej volejbalovej súťaži získali v nedeľu hráči bratislavského VKP, ktorí vo finálovej sérii zdolali Humenčanov hladko 4:0.

BRATISLAVA.

Volejbalisti tímu VK Chemes síce viedli v nedeľu 2:1, no domáci v štvrtom a záverečnom piatom sete napokon strhli víťazstvo na svoju stranu.

Extraliga mužov vo volejbale - finále play-off - štvrtý zápas (hralo sa na 4 víťazstvá):

VKP Bratislava - VK Chemes Humenné 3:2 (-17, 25, -21, 19, 10) - konečný výsledok série: 4:0

107 min, rozhodovali: Mokrý a Vaško, 600 divákov

Prvý set bol vyrovnaný až do stavu 15:16, keď domáci pri podaní Humenčana Mizeráka urobili v útoku niekoľko nevynútených chýb a hostia sa dostali do päťbodového vedenia (20:15). Prvý set potom dotiahli bez problémov do úspešného konca.

Do druhého dejstva vstúpilo VKP s veľkým nasadením, viedlo 5:1, no v polovici setu hostia dotiahli náskok súpera a napokon rozhodoval dramatický záver. V ňom sa k dvom setbalom dostalo Humenné, no jeho hráči nedokázali ani jedno podanie umiestniť do ihriska, na čo ako odpoveď prišiel najprv úspešný Pěluchov blok a vzápätí Hniduliakovo podanie, ktoré hosťujúci Vajda nespracoval.

V treťom sete videli diváci opäť vyrovnaný volejbal až do stavu 20:20, potom však hostia od stavu 22:21 pri podaní Kríža urobili štyri body a ujali sa vedenia 2:1 na sety. Do štvrtej časti hry opäť výborne vstúpili domáci, viedli 4:2, no hostia postupne dotiahli.

Kľúčový moment prišiel za stavu 12:12, keď Bratislavčania získali súperov servis a vzápätí pri Rehákovom podaní výborným útokom ďalšie štyri body (17:12). Keď domáci nedokázali vrátiť ešte ďalšie dve Vojkovičove podania (20:13), bolo o osude setu rozhodnuté. V tajbrejku sa dostali domáci veľmi rýchlo do vedenia (4:1) a tento náskok si udržali až do konca.

Domov»Halové športy»Volejbal»Extraligový titul získali volejbalisti VKP Bratislava