Osemnástka bude hrať na MS len o záchranu

TASR|18. apr 2011 o 21:34

Slovenskí hokejisti do 18 rokov si na MS v Nemecku pripísali na konto prvé víťazstvo.

CRIMMITSCHAU. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zakončila svoje účinkovanie v A-skupine na svetovom šampionáte v Crimmitschau víťazstvom nad domácim Nemeckom 4:0.

Slováci získali na šampionáte prvé body, ale nič to nemení na fakte, že budú hrať iba v skupine o záchranu. Tam budú naisto ich súpermi mladí Nóri, ďalší dvaja účastníci bojov o udržanie sa v elitnej kategórii budú známi až po utorňajších súbojoch.

Na slovenskej strane sa v zápase dokázala výraznejšie presadiť dvojica Vladimír Dolník a Dušan Hinďoš, ktorá zaznamenala dokopy šesť bodov. Michalovského odchovanca Hinďoša, ktorý dosiahol gól a dve asistencie, vyhlásili po zápase za najlepšieho hráča slovenského tímu.

Zverencom Jozefa Frühaufa vyšiel úvod súboja, dva góly v prvých siedmich minútach im prinavrátili stratené sebavedomie po predchádzajúcich troch prehrách. Najskôr v 4. min sa presadil Bruno Mráz, v 7. min usmernil vyrazený puk po Mikúšovej tvrdej strele do bránky Dolník. Slováci boli strelecky aktívnejším tímom a vytvorili si aj prevahu. V druhej tretine sa dvakrát presadil Dolník. V ďalšom priebehu mali oba tímy šance na zmenu skóru, ale brankári už boli na oboch stranách pozorní.

"Podobne ako v nedeľu proti Švajčiarom aj dnes proti domácim reprezentantom sme odohrali kvalitné stretnutie, no s tým zásadným rozdielom, že proti Nemcom sme boli efektívnejší v koncovke. Navyše sme boli úspešní aj v dvoch presilovkách. Ofenzívne chúťky domácich hokejistov sme eliminovali pozornou hrou v strednou pásme, kde sa nám darilo odoberať puky. Nemci zaskočení úvodnou tretinou, v ktorej sme ich aj prestrieľali, sa však nevzdávali a pred vyše 2000 divákmi, ktorí vytvorili búrlivú, ale korektnú atmosféru, tak typickú z tamojších štadiónov, vystupňovali tlak. Odpovedali sme stiahnutím na tri päťky. Budeme v utorok držať palce Švajčiarom v súboji s Ruskom, pretože ich prípadne víťazstvo nás môže poslať do skupiny o záchranu s troma bodmi. V každom prípade chceme udržať momentálnu emočnú a hernú hladinu, pretože nás čakajú dva nesmierne ťažké zápasy," povedal pre szlh.sk tréner SR "18" Jozef Frühauf.

MS do 18 rokov, A-skupina:

Slovensko "18" - Nemecko "18 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 4. B. Mráz (Boltún, Baško). 7. Hindoš (Mikúš, Dolník),, 29. Dolník (Hindoš), 34. Dolník (Hindoš). Vylúčení: 9:3 na 2 min,, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Salminen (Fín.), Solem (Nór.) - Dalton (V. Brit.), Pešek (ČR)

Zostava SR "18: Patrik Rybár - Bagin, Gernát, Nechala, Čerešňák, Korím, Bezuška, Luža - Vaško, B. Mráz, Boltún - R. Mráz, Hinďoš, M. Daňo - T. Mikúš, D. Hudec, Dolník - Rapáč, Bezúch, Bíreš