Gáborík opäť zlyhal v defenzíve

Marián Gáborík
Marián Gáborík (Autor: SITA/AP)
Sportnet|21. apr 2011 o 11:05

Ani nie po dvoch týždňoch sa za morom opätovne preberajú obranné schopnosti skvelého útočníka Mariána Gáboríka. Ten znova pomohol súperovi ku gólu, tentoraz k rozhodujúcemu.

NEW YORK. Marián Gáborík síce strelil svoj prvý gól v tohtoročnom play off NHL, Rangers však aj jeho pričinením prehrali s Washingtonom 3:4. Dokonca po dvojnásobnom predĺžení.

Slovenský hokejista si v štvrtom zápase série Capitals - Rangers spomenul na zápas s Atlantou zo začiatku apríla tohto roka, kedy sa mu podaril podobný nešťastný kúsok. Jediným rozdielom je, že v dueli s Thrashers nešlo o rozhodujúci gól.

Vracajúci sa Gáborík videl v 13. minúte predĺženia pri akcii súpera odrazený puk, ktorý sa snažil odpáliť do bezpečia, pri ňom však bol v rovnakom čase ako gólman Lunqvist. Pre skrat v komunikácii sa ten napokon dostal k ľavému krídelníkovi Caps Jasonovi Chimerovi, ktorý pohodlne rozhodol o treťom víťazstve svojho tímu v tejto sérii 1. kola.

"Snažil som sa odpáliť puk do bezpečia, Chimeru som nezbadal. Asi ho to trafilo do brucha. Bol to zlý gól," smutne konštatoval útočník jazdcov.

Naopak strelec víťazného gólu bol pochopiteľne spokojný a šťastný: "Je to jeden z najvýznamnejších momentov v mojom živote. V mojom rebríčku sa nachádza hneď za svadbou a narodením mojich detí. Úžasné, neexistuje krajší pocit," povedal pre nhl.com.