Česi začali České hokejové hry víťazstvom nad Fínskom

SITA|21. apr 2011 o 20:31

Záverečná časť seriálu hokejových turnajov Euro Hockey Tour - České hokejové hry - odštartovala vo štvrtok v Brne stretnutím domácej Českej republiky proti Fínsku.

BRNO. Ruskí hokejisti zvíťazili v štvrtkovom stretnutí v rámci Českých hokejových hier vo švédskom Malmö nad domácimi hráčmi 3:2 a v predstihu sa stali víťazmi seriálu turnajov Euro Hockey Tour.

Švédski hokejisti v stretnutí dokázali zmazať dvojgólové manko, no v tretej tretine naklonil misky váh na stranu Rusov obranca Vitalij Aťušov a víťazstvo pečatil v poslednej minúte svojím druhým gólom v zápase Alexej Morozov.

Ešte predtým vykročili správnou nohou do záverečného časti EHT českí hokejisti, ktorí v Brne nastúpili proti Fínsku a napokon zvíťazili 2:1. Lepšie v stretnutí začali hráči z "krajiny tisícich jazier", ktorí sa ujali vedenia v 11. min po presnom zásahu Juhamattiho Aaltonena.

Čechom sa však podarilo zvyšných dvoch tretinách otočiť priebeh stretnutia, keď najprv vyrovnal v závere druhého dejstva Tomáš Rolínek a víťazný gól strelil Roman Červenka. Zaujímavosťou duelu bola skutočnosť, že všetky góly strelili hráči z Kontinentálnej hokejovej ligy.

Výsledok - turnaj Euro Hockey Tour - České hokejové hry:

Fínsko - Česko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 11. Aaltonen (Lehterä, Vehanen) - 39. Rolinek (Voráček, Vrána), 49. Červenka (Průcha, Jágr)

Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 7200 divákov (vypredané)

Švédsko - Rusko 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Góly: 30. Thörnberg (Berglund), 31. Pääjarvi-Svensson (Fernholm) - 14. Morozov (Zaripov, Belov), 17. Zaripov (Belov), 47. Aťušov (Birjukov, Arťuchin), 60. Morozov (Tereščenko)

4. Česko 10 2 1 1 6 19:32 9

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.