Gáborík o nešťastnom momente: Brankára som si nevšimol

Marián Gáborík.
Marián Gáborík. (Autor: TASR)
SITA|22. apr 2011 o 11:24

Marián Gáborík bol hlavnou postavou nešťastného momentu Rangers, po ktorom Chimera z Washingtonu dokonal obrat Caps z 0:3 na 4:3.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Gáborík si po návrate do svojho manhattanského apartmánu po stredajšom štvrtom dueli 1. kola play-off zámorskej NHL proti Washingtonu ešte niekoľkokrát pozrel zábery z nezvládnutého záveru duelu, v ktorom jeho New York Rangers prehrali s Capitals 3:4 po dvojnásobnom predĺžení.

Dvadsaťdeväťročný trenčiansky rodák sa síce v druhej tretine zapísal do streleckej listiny, no v 93. min bol hlavnou postavou pre domácich nešťastného momentu, po ktorom hosťujúci Chimera dokonal obrat Caps z 0:3 na 4:3. Washington vďaka tomu zvýšil vedenie v sérii na 3:1 na zápasy.

"Bolo veľmi ťažké sa cez to prehrýzť," povedal vo štvrtok Gáborík zámorským médiám nemysliac na stredajšiu večeru, ale nezvládnutý zápas. "Gabby" v ňom v 93. min nešťastne poslal puk svojou hokejkou priamo spod lapačky vlastného brankára Henrika Lundqvista na hruď Chimeru, ktorý ho už nemal problém dostať do prázdnej domácej svätyne.

"Puk sa dostal pred Hanka a ja som sa ho pokúšal dostať preč. Nevedel som, že Hank ide po ňom. Keď som puk odpálil, všimol som si, aká je situácia. Chimera bol blízko a bolo to pre neho už jednoduché. Bola to veľká smola. Mal som si všimnúť, ako sa Hank pokúša zakryť puk lapačkou," dodal rýchlonohý slovenský krídelník.

V 85-ročnej histórii sa Rangers 14-krát dostali v play-off do nepriaznivého stavu 1:3 na zápasy a ešte ani raz sa im ho nepodarilo otočiť na 4:3. V ostatných piatich takýchto prípadoch dokonca vždy ukončili svoju púť v bojoch o Stanleyho pohár už po piatom stretnutí série.