Meszároš skóroval, ale Flyers sú blízko k vypadnutiu

Nikolaj Žerdev z Philadelphie v útoku na bránu Ryana Millera.
Nikolaj Žerdev z Philadelphie v útoku na bránu Ryana Millera. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. apr 2011 o 07:15

Andrej Meszároš zaznamenal v noci na sobotu gól a asistenciu, ale Philadelphia prehrala s Buffalom 3:4 po predĺžení. Nedarilo sa ani tímu Ľubomíra Višňovského Anaheimu.

NEW YORK. Hokejoví obrancovia Andrej Meszároš a Ľubomír Višňovský sú so svojimi tímami na pokraji vypadnutia v 1. kole zámorskej NHL. Meszárošova Philadelphia prehrala v piatok s Buffalom 3:4 po predĺžení a v sérii bude za stavu 2:3 v najbližšom zápase odvracať prvý mečbal Sabres.

Ani Višňovského Anaheim neuspel v piatok s Nashville 3:4 po predĺžení a tiež prehráva 2:3 na zápasy.

Meszároš si v piatom zápase vylepšil osobné štatistiky o gól a asistenciu a s takmer 29 minútami bol najvyťažovanejším mužom zápasu. Buffalo viedlo v 16. min už 3:0, Flyers však doma v ďalšom priebehu zabrali a aj s prispením premiérového zásahu Meszároša v tohtoročnom play-off vyrovnali.

O víťazovi rozhodlo predĺženie, v 66. min trafil presne Tyler Ennis, ktorý má na Philadelphiu veľmi dobré spomienky. V novembri 2009 práve na ľade Flyers strelil svoj premiérový gól v NHL. "Je to pre mňa nádherné miesto. Skutočne neuveriteľné, čo sa podarilo. Dlho však oslavovať nemôžeme, čaká nás ďalší duel a potrebujeme ešte jedno víťazstvo," povedal po stretnutí Tyler Ennis. Za Sabres nenastúpil pre zdravotné problémy Andrej Sekera.

„Aj keď sme prehrali a sme na pokraji vypadnutia, nesmieme vešať hlavy. Pred rokom sme boli v horšej situácii (v semifinále Flyers prehrávali s Bostonom 0:3 a vyhrali 4:3, pozn. red.) a dokázali sme to otočiť. Verím v túto skupinu chlapcov,“ poznamenal skúsený útočník Philadelphie a autor jedného presného zásahu Flyers Danny Briere, ktorý v minulosti hrával aj v Buffale.

Višňovský ostal tentoraz v domácom zápase proti Nashville bez streleckého zápisu. Stretnutie bolo vyrovnané, aj keď viac streleckých príležitostí si vytvorili hráči Predators. Anaheim sa spoliehal na efektivitu a dobrú hru v obrane. V predĺžení definitívne o víťazstve Predators rozhodol Jerred Smithson.

Nashville prvýkrát v klubovej histórii vyhralo v play-off zápas číslo päť a navyše premiérovo dosiahlo v sérii play-off tri víťazstvá.

„Je to krásny pocit byť len jeden zápas od postupu,“ poznamenal útočník Predators Jordin Tootoo. „Pamätám si, aký náročný bol piaty zápas pred rokom, rovnako to vedia všetci chalani v kabíne. O to je náš dnešný triumf sladší. V tejto sezóne sa nám veľakrát nepodarilo otočiť zápas,“ uviedol obranca Shea Weber, ktorý v 60. min vynútil pre Nashville predĺženie.

„Bolí ma to pri srdci. Dvakrát sme viedli a napokon sme to nezvládli,“ povedal po súboji domáci Bobby Ryan. „Keď sme viedli, nehrali sme veľmi dobre. To musíme už v ďalšom zápase podstatne zlepšiť. Celkovo však máme skvelý tím, ktorý veľa dokáže. V kabíne nám nechýba charakter a viera, čo je veľmi dôležité,“ nechal sa počuť po prehratom zápase najlepší strelec doterajšieho priebehu play-off Teemu Selänne z Anaheimu.

V oboch prípadoch sa zápasy číslo šesť hrajú v nedeľu, tentoraz v Buffale a Nashville.

Výsledky NHL, 1. kolo play-off:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA:

Philadelphia - Buffalo 3:4 po predĺžení (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1) - stav série: 2:3

Góly: 29. van Riemsdyk (MESZÁROŠ, Giroux), 30. MESZÁROŠ (O´Donnell, Giroux), 44. Briere (Richards, Versteeg) - 3. Ennis (R. Niedermayer, Leopold), 4. Vanek (Kaleta, Gaustad), 16. Gragnani (Myers, Pominville), 66. Ennis (M. Weber, Montador)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:32, brankári: Boucher (16. Leighton) - Miller. Diváci: 19 959.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA:

Anaheim - Nashville 3:4 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1) - stav série: 2:3

Góly: 34. J. Blake (S. Koivu, Sbisa), 41. Ryan, 55. J. Blake (Selänne, S. Koivu) - 9. Klein (Tootoo, Spaling), 52. J. Ward (Legwand), 60. S. Weber (Franson, Fisher), 62. Smithson (Tootoo, Spaling)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:37, brankári: Emery - Rinne. Diváci: 17 385.