Česi zdolali aj Rusov a vyhrali České hokejové hry

SITA|23. apr 2011 o 16:43

Česká hokejová reprezentácia sa stala v predstihu víťazom domáceho turnaja Euro Hockey Tour Českých hokejových hier v Brne.

BRNO. Česká hokejová reprezentácia sa stala v predstihu víťazom domáceho turnaja Euro Hockey Tour Českých hokejových hier v Brne. Tím Aloisa Hadamczika o svojom prvenstve na poslednom podujatí pred svetovým šampionátom rozhodol sobotňajším víťazstvom 6:3 nad už istým šampiónom celého seriálu EHT Ruskom. Čechom k úspechu pomohli aj Fíni, ktorí zdolali Švédov 2:0.

Rusi inkasovali prvé tri góly v súboji s Čechmi v oslabení a aj keď dokázali znížiť na 1:2 aj 2:3, domáci si pred vynikajúcimi brnianskymi fanúšikmi nenechali víťazstvo ujsť. Vo veľmi dobrom svetle sa prezentoval skúsený Jaromír Jágr, autor jedného presného zásahu a troch asistencií.

Severské derby medzi Švédmi a Fínmi rozhodla chyba troch koruniek v presilovke v 32. min, ktorú potrestal Petteri Nokelainen. V závere pri presilovke ešte poistil fínske víťazstvo Janne Niskala.

Výsledok - turnaj Euro Hockey Tour - České hokejové hry:

Česko - Rusko 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Góly: 20. Martínek (Červenka, Jágr), 25. Martínek (Jágr), 25. Červenka (Jágr, Průcha), 35. Voráček (Marek), 51. Novotný (Voráček), 54. Jágr (Červenka) - 23. Tarasenko (Gorovikov), 30. Morozov (Nikulin, Kajgorodov), 53. Grebeškov.

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lärking, Persson (obaja Švéd.) - Barvíř, Blümel (obaja ČR), 7200 divákov

Švédsko - Fínsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 32. Nokelainen, 59. Niskala (Lahti)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Minář, Jeřábek - Gebauer, Tošenovjan (všetci ČR), 5166 divákov

4. Česko 11 3 1 1 6 25:35 12

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.