Chicago vypadlo, Hossa je voľný pre šampionát

Marián Hossa Stanleyho pohár s Chicagom neobháji, môže však pomôcť slovenskej reprezentácii na svetovom šampionáte. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|27. apr 2011 o 04:35

Philadelphia postúpila do druhého kola play off, keď vyradila Buffalo. Vancouver zas uspel v siedmom zápase proti Chicagu. Pre svetový šampionát sú tak voľní Marián Hossa s Andrejom Sekerom.

kompletný rozpis a výsledky

BRATISLAVA. Hokejistom Chicaga sa nepodaril dokonalý obrat v sérii s Vancouvrom. Prehrávali v nej už 0:3, vyrovnali na 3:3, ale v siedmom zápase sa napokon tešili hráči Canucks. Po predĺžení vyhrali 2:1.

Tí vstúpili do rozhodujúceho duelu aktívnejšie, strelili prvý gól a dlho boli o niečo lepším tímom. Blackhawks sa však nevzdávali, v dôležitých momentoch ich podržal brankár Corey Crawford.

Tri a pol minúty pred koncom tretej tretiny sa zdalo, že kanadský klub definitívne zlomí odpor obhajcov Stanleyho pohára. Pri presilovke po vylúčení obrancu Duncana Keitha mohli rozhodnúť najmä bratia Sedinovci, ale nováčik v bránke Hawks bol nepriestrelný.

Hossa pomohol vyrovnať

V 59. minúte sa dostal v oslabení k puku kapitán hostí Jonathan Toews. Krásne sa zbavil dvoch obrancov, prihral Mariánovi Hossovi, ktorý ešte Luonga neprekonal, ale Toews následne dorazil puk za kanadského gólmana.

O postupujúcom tak rozhodlo predĺženie. Hrdinom zápasu sa stal Alex Burrows, ktorého síce v predĺžení vylúčili, ale nakoniec sa mu podarilo duel rozhodnúť dvoma gólmi.

"Myslím si, že sa nám podarila skvelá vec. Vyhrať nad Chicagom v prvom kole znamená pre nás veľa," povedal v pozápasovom rozhovore Daniel Sedin.

Ďalším postupujúcim tímom do druhého kola play off NHL sa stala Philadelphia. Hráči Flyers síce prehrávali s Buffalom 2:3 na zápasy, ale uspeli v posledných dvoch dueloch a môžu naďalej obhajovať minuloročnú výhru vo Východnej konferencii.

Flyers nedali šancu Sabres

V rozhodujúcom siedmom stretnutí jasne dominovali a vyhrali nad Sabres 5:2, keď viedli už 4:0. "Našou výhodou je, že máme veľa skvelých strelcov, ktorí vedia ukázať svoje kvality v rozhodujúcich chvíľach," povedal pre zámorské médiá kapitán víťazného tímu Mike Richards.

Na ľade sa objavili aj obaja slovenskí obrancovia. Andrej Meszároš odohral v drese víťazov 20 minút a Andrej Sekera zas korčuľoval v drese Sabres vyše 21 minút.

Pozitívom pre trénera slovenskej reprezentácie Glena Hanlona je, že Sekera konečne nastúpil po bližšie nešpecifikovanom zranení v hornej časti tela, kvôli ktorému odohral predtým len jeden zápas série.

Montreal vyrovnal sériu s Bostonom

Šancu na postup do druhého kola nevyužili hokejisti Bostonu, ktorí prehrali v Montreale 1:2. Canadiens sa tak podarilo vyrovnať sériu na 3:3.

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral v zápase takmer 29 minút a okrem štyroch trestných minút si zapísal aj dve strely.

"Všetkých nás mrzí, že sme dnes nevyhrali, ale ak budeme hrať tak ako v predchádzajúcich troch zápasoch, som presvedčený, že postúpime," povedal pre espn.com brankár Bruins Tim Thomas, ktorý v zápase kryl 25 striel domácich hokejistov.

Ešte lepšie chytal domáci gólman Corey Price, ktorý si pripísal 31 zákrokov a bol najlepším hráčom Habs. "Dokázali sme sa udržať v hre. Teraz sa musíme uvoľniť a skoncentrovať na siedmy zápas v Bostone," dodal Price.