AKTUALIZOVANÉ 20:22

Spartak otočil zápas v Košiciach, vyhral 3:1

V predohrávke 28. kola Corgoň ligy si futbalisti trnavského Spartaka poradili s Košicami 3:1.

Košičan Kuzma v súboji s Romanom Procházkom.(Zdroj: TASR)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

KOŠICE. V zápase začali aktívnejšie Košičania. Už v 6. min Matič po rýchlom protiútoku zle vystrelil. O dve minúty neskôr Viazanko z prvej trafil bočnú sieť a o ďalšie dve minúty ten istý hráč po Tóthovom centri z päťky nepochopiteľne prestrelil.

V 14. min sa "zastreľoval" Juhar, no jeho volej ešte Raška kryl. O tri minúty neskôr Kaščák pri obrannom zákroku vypichol loptu Viazankovi tak nešťastne, že vysunul do šance Juhara, a ten chladonokrvne otvoril skóre.

Trnavčania dovtedy prakticky neexistovali na ihrisku a brankára Prekoviča ani poriadne neohrozili. Po inkasovanom góle však výrazne ožili a začali nebezpečne dobiedzať na košickú bránu. Keď sa už zdalo, že domáci udržia vedenie do prestávky, po dlhom výkope sa lopta dostala k Tomačekovi, ktorý pohodlne preloboval vybiehajúceho Prekoviča - 1:1.

Gól do šatne mal pre domácich veľmi zlé následky. Po obrátke síce začali aktívnejšie, no chýbala im finálna fáza, a tak sa nedostávali do šancí. Naopak, hostia hrozili brejkami. V 69. min po štandardnej situácii Trnavy Cicman nešťastne hlavičkoval priamo do hlavy Koro Koneho a lopta sa dokotúľala do košickej bránky.

Hostia výrazne ožili, zrazu ich bolo plné ihrisko a kým domáci hrali v kŕči, Trnavčania sa s ľahkosťou dostávali až do šestnástky. Po jednom takom protiútoku J. Petráš v 81. min poistil víťazstvo Trnavy.

MFK Košice - FC Spartak Trnava 1:3 (1:1)

Góly: 17. Juhar - 44. Tomaček, 69. Koro Kone, 81. J. Petráš, ŽK: 10. Viazanko, 63. K. Kuzma, 65. Juhar, 90. R. Cicman - 30. P. Čarnota, 42. J. Petráš, 52. R. Procházka, 66. Ciprys, 84. J. Čarnota, rozhodovali: Trutz - Benko, Chládek, 920 divákov

Košice: Prekovič - Mik. Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka - K. Kuzma, Šinglár - Juhar, U. Matič, Viazanko (73. Diaby) - R. Ujčík (56. Škutka)

Trnava: Raška - J. Čarnota, Diallo, Gross, Ciprys - R. Procházka, P. Čarnota, M. Kaščák, Mikovič (30. J. Petráš) - Tomaček (81. Wellington), Koro Kone (90. Ľ. Bernáth)

Hodnotenie trénerov:

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Zásadný rozdiel bol v tom, že kým jedno mužstvo potrebovalo na tri góly tri šance, druhé na jeden gól päť až šesť šancí. S takouto efektivitou ťažko môžeme konkurovať ostatným v súťaži. Po góle sme poľavili, súper sa vrátil do zápasu a po prestávke sme dohrávali v kŕči."

Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Začali sme veľmi zle, domáci nás pritlačili, veľmi dobre kombinovali. Našťastie sme dostali iba jeden gól. Po ňom sme sa prebrali, stihli sme do prestávky vyrovnať. Po obrátke sme boli o čosi lepším tímom, strelili sme dva góly a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."