V hádzanárskej extralige východniarske finále

Štvrté stretnutia semifinále extraligy hádzanárov rozhodli o dvojici tímov, ktoré budú môcť bojovať o majstrovský titul.

BRATISLAVA. Po dvoch rokoch bude v najvyššej slovenskej súťaži mužov opäť čisto východniarske finále. Tatran Prešov využil prvú možnosť na ukončenie série.

Na palubovke HC Štart Nové Zámky zvíťazil v stredu 29:23, celkovo vyhral 3:1 na zápasy a bude môcť obhajovať vlaňajšie prvenstvo.

Rovnaký výsledok semifinálovej série sa zrodil aj v konfrontácii 1. MHK Košice s MŠK Považská Bystrica. Košičania si nenechali ujsť druhý postupový mečbal, keď doma zdolali Považanov tesne 31:30 a mohli sa tešiť z triumfu 3:1 na stretnutia i finálovej účasti.

Súhrn výsledkov stredajších štvrtých zápasov semifinále play-off extraligy mužov 2010/2011 (hralo sa na tri víťazstvá):

HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 23:29 (9:15) - konečný výsledok série 1:3, Prešov postúpil do finále

Najviac gólov: Rábek a Szapu po 5, Bakos 5/2 - Antl 9/1, S. Mažár 5, Babjak a Mikéci po 4

Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčení: 4 - 9, rozhodovali: Čanda a Brunovský, 750 divákov

Zo začiatku bol zápas vyrovnaný a súperi sa gólovo navzájom doťahovali. Od polovice prvého polčasu domáci začali zlyhávať v útoku, keď zahodili aj veľa vyložených šancí. Hostia z Prešova si v tejto fáze duelu vybudovali rozhodujúci náskok, ktorý v druhom dejstve umnou hrou udržiavali. Tatran si výhrou 29:23 vybojoval tretie víťazstvo v semifinálovej sérii a postúpil do finále, kde bude môcť obhájiť titul.

1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica 31:30 (19:16) - konečný výsledok série 3:1, Košice postúpili do finále

Najviac gólov: P. Hruščák 10/3, J. Kolesár a Guzy po 3 - Ľ. Ďuriš a J. Kozák po 6, Adamčík 5/3

Pok. hody: 3/3 - 5/3, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 500 divákov

Ako už tradične aj v predchádzajúcich zápasoch, Košičania mali lepší prvý polčas než druhý. Východniari vyhrali úvodné dejstvo o tri góly. V druhej tridsaťminútovke sa hra vyrovnala, no domáci si držali vedenie počas celého zápasu. V predposlednej minúte bol tesný stav 30:29, no Košičania si už náskok udržali a postúpili do finále.