Chára postúpil s Bostonom do druhého kola

Poslednými postupujúcimi tímami do druhého kola play off NHL sa stali Boston a Tampa Bay, ktorí vyradili Montreal, respektíve Pittsburgh.

Zdeno Chára oslavuje so spoluhráčmi gól Nathana Hortona, ktorý posunul Boston do druhého kola play off NHL.(Zdroj: SITA/AP)
Navštívte slávny autosalón v Ženeve >>
PLAY OFF, 2. kolo

Východná konferencia

• Washington - Tampa Bay
  • Philadelphia (Meszároš) - Boston (Chára)

Západná konferencia

• Vancouver - Nashville
  • San Jose - Detroit (Tatar)
kompletný rozpis a výsledky

BRATISLAVA. Veľmi dramatický siedmy zápas odohrali hráči Bostonu a Montrealu. Len necelých dvadsaťštyri hodín po šiestom dueli, v ktorom vyrovnali Canadiens sériu na 3:3, sa rozhodovalo o postupujúcom na ľade Bruins.

Domáci vstúpili do zápasu výborne. Po góloch Boychuka a Recchiho viedli 2:0, ale Habs sa nevzdali. Zlepšili svoj prejav a strelami Webera a Plekanca vyrovnali na 2:2.

Boston hnaný zaplnenou TD Garden viedol aj do tretice v riadnom hracom čase, keď sa trafil Kelly. Domáci fanúšikovia sa už videli v druhom kole, ale dve minúty pred koncom tretej tretiny ich schladil mladý obranca Subban.

Boston však napokon postúpil do druhého kola. O jeho výhre rozhodol v šiestej minúte predĺženia Horton.

Zdeno Chára patril v zápase opäť k najvyťaženejším hráčom, odohral vyše 28 minút a pripísal si tri strely. Slovenský obranca môže oslavovať aj to, že prvýkrát v kariére sa mu podarilo s jeho klubom vyhrať siedmy zápas série play off.

Dokonalý obrat sa podaril v sérii s Pittsburghom hráčom Tampy Bay. Tí prehrávali po prvých štyroch zápasoch 1:3 na zápasy, ale nepriaznivý stav dokázali otočiť.

Rozhodujúci siedmy duel vyhrali na ľade Penguins 1:0, keď sa ich hrdinami stali fínsky krídelník Sen Bergenheim a brankár Dwayne Roloson. Prvý menovaný strelil v 26. minúte víťazný gól hostí a druhý zas pochytal 36 striel hokejistov Penguins. Celkovo bol 41-ročný kanadský gólman hrdinom série a najmä vďaka nemu dokázali hráči floridského klubu sériu otočiť.

Sumáre:

Boston - Montreal 4:3pp (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0), konečný stav série 4:3

Góly: 4. Boychuk (Marchand, P. Bergeron), 6. Recchi (Ference), 50. Kelly (Ference, Peverley), 66. Horton (Lucic, McQuaid) - 10. Y. Weber (Hamrlík, Cammalleri), 26. Plekanec, 59. Subban (Plekanec, Gionta)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 34:37, brankári: Thomas - Price. Diváci: 17 565.

Pittsburgh - Tampa Bay 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - konečný stav série 3:4

Góly: 26. Bergenheim (Moore, Downie)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:23, brankári: M. Fleury - Roloson. Diváci: 18 507.