Lampardov gól opäť vyvolal polemiku

Brankár Tottenhamu Heurelho Gomes zachytáva strelu Franka Lamparda na bránkovej čiare. (Autor: TASR)
TASR|1. máj 2011 o 09:08

Chelsea vďaka víťazstvu 2:1 nad Tottenhamom živí nádej na titul. Pre Tottenham bojujúci o účasť v Lige majstrov môže mať prehra fatálne následky.

LONDÝN. Gól stredopoliara Chelsea Londýn Franka Lamparda zo sobotňajšieho zápasu Premiership proti Tottenhamu Hotspur (2:1) opäť vyvolal diskusie o zavedení techniky na odhaľovanie gólov do futbalu. Lampardov gól platil aj napriek tomu, že lopta celým objemom neprešla bránkovú čiaru.

Situácia sa odohrala v 45. minúte prvého polčasu. Lampardova strela z približne 20 metrov prekĺzla brankárovi "Spurs" Heurelhovi Gomezovi pomedzi nohy a pomaly sa kotúľala do siete. Brazílsky brankár sa po nej okamžite hodil a podarilo sa mu ju zastaviť tesne pred tým, ako lopta celým objemom prekročila bránkovú čiaru. Asistent rozhodcu aj napriek tomu gól uznal.

Chelsea - Tottenham 2:1

Čo je zlé na správnom rozhodnutí?

Anglický reprezentant sa v podobnej situácii ocitol aj na minuloročných majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Vtedy jeho strela v osemfinálovom stretnutí proti Nemecku skončila po odraze od brvna približne pol metra za čiarou, ale gól z toho nebol. Anglicko nakoniec podľahlo Nemecku 1:4 a s turnajom sa rozlúčilo.

Predstavitelia Medzinárodnej futbalovej federácie sa vtedy za pochybenie arbitrov ospravedlnili a prisľúbili zavedenie technológie na odhaľovanie gólov.

"Ak Frank Lampard vystrelí, lopta je na bránkovej čiare a nie je to gól, tak sa to môže stať znovu," vyhlásil po sobotňajšom dueli kormidelník Tottenhamu Harry Redknapp. "Správne rozhodnutie zaberie päť sekúnd. Čo je zlé na správnom rozhodnutí?"

Víťazstvo z ofsajdu

Aj druhý gól Chelsea padol po spornom verdikte, keď Salomon Kalou skóroval v 89. minúte z postavenia mimo hry. Chelsea tak vďaka víťazstvu aj naďalej živí nádej na anglický titul. Naopak, pre Tottenham bojujúci o štvrtú priečku zaručujúcu účasť v budúcoročnej edícii Ligy majstrov môžu mať tieto chyby fatálne následky. "Môže nás to stáť 30 miliónov libier," uviedol Redknapp.

"Keď sa pozeráme na góly v televízii, tak môžeme povedať, že to boli zlé rozhodnutia, ale aj veľmi ťažké rozhodnutia. Musíme akceptovať, keď sú veci pre nás dobré, aj keď sú proti nám," uzavrel tréner Chelsea Carlo Ancelotti.