Česi strelili za tri minúty štyri góly a jasne zdolali Dánov

Česi sa takto po góle radovali šesťkrát.
Česi sa takto po góle radovali šesťkrát. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|2. máj 2011 o 18:20

Českí hokejisti si pripísali v základnej skupine druhé víťazstvo, keď po Lotyšoch vyhrali aj nad Dánmi.

BRATISLAVA. Po vydrenej výhre proti Lotyšom ukázali českí hokejisti svoju silu Dánom, nad ktorými vyhrali jasne 6:0.

Vlaňajší majstri sveta predviedli takmer bezchybný výkon, najmä v obrane. Prvý gól strelili už v tretej minúte, keď Michael Frolík využil prečíslenie dvoch proti jednému.

Dáni mali šancu vyrovnať, najmä počas presilovky piatich proti trom v druhej tretine. Česi sa však ubránili a od toho momentu začali na ľade dominovať.

Pekné kombinácie potvrdili štyrmi gólmi v rozpätí troch minút. Presadili sa dvakrát Milan Michálek, opäť Frolík a Tomáš Plekanec. Šiesty gól mohol ešte pridať Patrik Eliáš, ktorý nedal nariadené trestné strieľanie.

V tretej tretine pridal posledný gól zápasu Petr Průcha.

„Dôležitý bol prvý gól. Som rád, že som využil hneď prvú šancu. Potom sme dobre ubránili Dánov. Ďalšie góly sme strelili aj vďaka tomu, že sme začali hrať viac cez stred,“ povedal strelec dvoch gólov Michael Frolík.

„Je to super dva zápasy, dve výhry, viac sme si nemohli priať. Podali sme bojovné výkony a skvele nás hnali fanúšikovia,“ dodal Martin Havlát.

Spokojný bol aj center Tomáš Plekanec, ktorý prišiel posilniť český tím zo zámoria: "S takýmito súpermi to nebýva nikdy ľahké. Museli sme čakať na druhú tretinu, aby sme prelomili odpor. Čakajú nás ďaleko dôležitejšie zápasy, snáď sa bude dať ešte v kvalite hry pridať."

Tréner Dánska Per Bäckman len skonštatoval: "Sme veľmi spokojní s prvými 30 minútami, patrili medzi jedny z najlepších 30 minút, aké sme tento rok odohrali. Potom sme nevyužili presilovku 5 na 3, Česi potrestali naše chyby a bolo po zápase."

Česko - Dánsko 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Góly: 3. Frolík (Hubáček, Z. Michálek), 32. M. Michálek (Židlický), 34. M. Michálek (Havlát, Eliáš), 35. Frolík (Čáslava, Novotný), 35. Plekanec (Červenka), 57. Průcha (Frolík). Rozhodcovia: Olenin (Rus.), Reiber (Švaj.) - Carlson (Kan.), Hollenstein (Rak.), vylúčení: 6:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9217 divákov.

Česko: Pavelec - Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolínek - Frolík, Novotný, Hubáček (od 41. Průcha)

Dánsko: Andersen - Nielsen, Lassen, K. Jensen, Jesper Jensen B, Mads Bodker, Hersby, Eskesen - Green, Starkov, Hardt - M. Madsen, Jacobsen, Jesper Jensen - K. Staal, Christensen, Mikkel Bodker - Poulsen, Dresler, Degn

Kompletné výsledky zápasov a tabuľky MS nájdete tu >>

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi strelili za tri minúty štyri góly a jasne zdolali Dánov