Hantuchová postúpila do osemfinále, čaká ju Dokičová

TASR|28. jún 2002 o 16:33

Londýn 28. júna (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová dosiahla svoj najväčší grandslamový úspech vo dvojhre, keď v 3. kole ...

Londýn 28. júna (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová dosiahla svoj najväčší grandslamový úspech vo dvojhre, keď v 3. kole Wimbledonu ako nasadená jedenástka zdolala Slovinku Maju Matevžičovú za 82 minút v dvoch setoch 6:4, 6:4 a postúpila už do osemfinále. V boji o postup medzi najlepších osem ju čaká turnajová sedmička Jelena Dokičová z Juhoslávie. S ňou má Slovenka pozitívnu bilanciu 2:0 na zápasy, zdolala ju vlani na koberci v Lipsku i v tomto roku na antuke v Berlíne.

Iba 19-ročná rodáčka z Popradu v druhom vzájomnom súboji s o tri roky staršou Matevžičovou opäť vyhrala a zopakovala tak svoj triumf nad ňou z tohtoročného Australian Open. V úvode prvého setu sa však Slovenka trápila, pretože v snahe prevziať iniciatívu často robila nevynútené chyby a už pri svojom prvom podaní odvracala štyri brejkbaly súperky. Postupne sa však začala presadzovať, po brejku vo štvrtej hre viedla 3:1, neskôr dokonca už 5:2. Slovinská tenistka ešte koncovku setu zdramatizovala, keď znížila na 4:5, ale potom opäť stratila servis a za 39 minút aj prvé dejstvo. Druhý set bol veľmi vyrovnaný, obe tenistky si udržali podanie v deviatich hrách za sebou, ale v najvhodnejšej chvíli udrela Hantuchová. Za stavu 5:4 zo svojho pohľadu využila druhý mečbal pri súperkinom servise a zaslúžene postúpila ďalej.

O aktivite slovenskej tenistky svedčí 26 víťazných úderov, čo je dvakrát viac ako mala na konte Matevžičová. Hantuchovej však nevychádzalo podľa predstáv podanie, urobila až šesť dvojchýb a úspešnosť jej prvého servisu nedosiahla ani 50-percentnú hranicu. Slovenka mala na konte až 30 nevynútených chýb, kým jej súperka iba osem.