Man Utd zdolal Schalke 4:1, ide do finále Ligy majstrov

(Autor: TASR)
TASR|4. máj 2011 o 22:39

Futbalisti Manchestru United postúpili do finále Ligy majstrov. V sobotu 28. mája sa v londýnskom Wembley stretnú v boji o titul európskeho šampióna s FC Barcelona.

BRATISLAVA. Manchester United v odvete semifinále na Old Trafford vyhrali nad Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 a po výhre 2:0 v prvom zápase v Nemecku spečatili postup.

Zverenci trénera Alexa Fergusona, resp. Pepa Guardiolu si zopakujú finále LM z roku 2009, keď v Ríme triumfovali Katalánci 2:0. United naposledy vyhrali elitnú súťaž v roku 2008, keď v Moskve v penaltovej lotérii predčili rivala Chelsea Londýn. Oba kluby sa posnažia získať štvrtú najcennejšiu trofej do klubovej vitríny.

Liga majstrov 2010/2011, odveta semifinále:
Manchester United - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 (2:1)

Góly: 72. a 76. Anderson, 26. Valencia, 31. Gibson - 35. Jurado. Rozhodca: Proenca (Port.), ŽK: Gibson, Scholes, Anderson - Escudero, 75.000 divákov.

/prvý zápas: 2:0, do finále postúpil Manchester/

United: van der Sar - O'Shea, Evans, Smalling, Rafael (60. Evra) - Anderson, Scholes (73. Fletcher), Gibson - Nani, Berbatov (77. Owen), Valencia

Schalke: Neuer - Učida, Höwedes (70. Huntelaar), Metzelder, Escudero - Papadopoulos, Jurado - Farfan (75. Matip), Baumjohann (46. Edu), Draxler - Raúl

Ferguson v stredu poslal na trávnik deväť nových hráčov oproti prvému súboju v Nemecku, keďže šetrí sily na nedeľňajší dôležitý domáci šláger Premiership s "The Blues". V prvom polčase padali góly po chybách. V 26. minúte zlú rozohrávku hostí využil Gibson na pekné vysunutie Valenciu a ten v sóle nedal Neuerovi šancu.

Brankár Schalke, ktorý bol hrdinom prvého zápasu, sa nevytiahol pri druhom góle. Obrana hostí nepokryla na 16-ke Gibsona a lopta po jeho prudkej strele prepálila rukavice Neuera a do siete sa odrazila od tyče. O ďalšie štyri minúty domáci Smalling stratil loptu pri vlastnej šestnástke, následný center sa poodrážal až ku Juradovi, ktorý prudkou bombou napol sieť - 1:2.

V druhom polčase v 72. minúte prestrelil z otočky Neuera Anderson, v 76. minúte ten istý hráč po Berbatovovej prihrávke pred prázdnu bránu zvýšil na 4:1. A keďže sa v priebehu zápasu nezrodila žiadna kontroverzná situácia, ktorá by hrubo ovplyvnila jeho priebeh, Manchester Utd s prehľadom postúpil do finále.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Man Utd zdolal Schalke 4:1, ide do finále Ligy majstrov