Chára ústrednou postavou duelu proti Philadelphii

TASR|7. máj 2011 o 10:57

Zdeno Chára bol ústrednou postavou štvrtého zápasu semifinále Východnej konferencie medzi Bostonom a Philadelphiou Flyers.

BOSTON. Slovenský hokejový reprezentant a kapitán Bostonu Bruins

V minuloročnom play off sa Philadelphii podaril "husársky" kúsok, keď práve proti Bostonu prehrávala už 0:3 na zápasy, ale podarilo sa jej sériu zvrátiť a nakoniec vyhrať 4:3. Philadelphia sa tak stala len tretím klubom v histórii NHL, ktorý v play off otočil stav 0:3.

V tomto ročníku sa podobná situácia nezopakovala aj vďaka výbornému výkonu Zdena Cháru. Slovenský obranca strávil v poslednom stretnutí na ľade 26:04 minút a zblokoval tri strely. Počas oslabení bol na ľade až dve minúty a 36 sekúnd a výrazne prispel k tomu, že sa hráči Philadelphie nepresadili ani v jednej z troch presiloviek. Naopak, počas presiloviek Bostonu strávil na ľade tri minúty a 52 sekúnd. Okrem toho zaznamenal štyri trestné minúty a duel ukončil s bilanciou dvoch mínusových bodov.

Boston, ktorý má možnosť prvýkrát od roku 1992 postúpiť do finále Stanley cupu, sa vo finále Východnej konferencie stretne s Tampou Bay Lightning.