Rakúsko zdolalo Slovincov 3:2, stále majú šancu na záchranu

Slovinskí hokejisti oslavujú gól do brány Rakúska.
Slovinskí hokejisti oslavujú gól do brány Rakúska. (Autor: ČTK)
TASR|7. máj 2011 o 14:27

Hokejisti Rakúska v sobotu v G-skupine majstrovstiev sveta v Bratislave zdolali Slovinsko 3:2.

BRATISLAVA. Hokejisti Rakúska v sobotu v G-skupine majstrovstiev sveta v Bratislave zdolali Slovinsko 3:2 a udržali si šancu na záchranu v elitnej kategórii.

Rakúšania nastúpia vo svojom poslednom zápase na šampionáte v nedeľu o 20.15 v Košiciach proti Lotyšsku, Slovinci si v rovnakom čase v Bratislave zmerajú sily s Bieloruskom.

G-skupina (o záchranu):

Rakúsko - Slovinsko 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 20. Unterluggauer (T. Raffl, Koch), 25. T. Raffl (Peintner, Trattnig), 46. Rotter (P. Lukas) - 37. M. Rodman (D. Rodman, Kranjc), 40. D. Rodman (Gregorc, Kristan). Rozhodcovia: Larking (Švéd.), Olenin (Rus.) - Carnathan (USA), Tillerkvist-Jonsson (Švéd.), vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9033 divákov.

Rakúsko: Weinhandl - Werenka, Trattnig, Unterluggauer, Schumnig, Lakos, R. Lukas, Reichel - Koch, Setzinger, Welser - T. Raffl, Kaspitz, Peintner - Rotter, Harand, P. Lukas - Schiechl, Hundertpfund

Slovinsko: Kristan - Kranjc, Kužnik, Robar, Gregorc, Tavželj, Dervarič, Kovačevič - Razingar, D. Rodman, M. Rodman - Jeglič, Tičar, Sabolič - Hebar, Pajič, Goličič - M. Hočevar

Andrej Hebar, útočník Slovinska: "Rozhodlo to, že sme mali veľa šancí, ale nepremenili sme ich. Rakúšania na druhej strane čo mali, to aj dali. Nehrali sme hokej, ktorý vieme hrať, že si celá päťka na ľade pomáha a spolupracuje. Niežeby sme nechceli, ale nešlo to a prehrali sme. Dva tímy postupujú a zajtra sa to rozhodne. Kto vyhrá, ten postúpi. Máme pred sebou Bielorusko, vieme aký majú tím a bude to ťažké. No pokiaľ budeme hrať tak, ako sme hrali proti Slovensku, Rusku, či Nemecku, nemáme sa čoho báť."

Thomas Raffl, útočník Rakúska: "Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Hrali sme ako tím a premenili sme svoje šance. Urobili sme prvý krok k záchrane, teraz si musíme oddýchnuť a zajtra začíname znova od nuly."

Prvú veľkú šancu v zápase si vypracovali rakúski hokejisti. Welser v 5. minúte unikol slovinskej obrane, prihral Setzingerovi, no ten poslal puk tesne vedľa bránky. Rakúšania mali prevahu aj v ďalších minútach, no ich tlak zastavili dve zbytočné vylúčenia. Slovinci však obe početné výhody "zahodili" a tak sa k slovu dostal opäť ich súper. V 20. minúte napriahol od modrej Unterluggauer a jeho delovka skončila za chrbtom slovinského brankára Kristana.

Rakúšania zdvojnásobili svoje vedenie v piatej minúte druhého dejstva, keď sa presadil Raffl a mohli pridať aj ďalší gól, no rovnako ako ich súper v prvej tretine, ani oni nevyužili dve presilovky po sebe. V 37. minúte tak prišiel trest z hokejky Marcela Rodmana a o tri minúty neskôr počas presilovky vyrovnal jeho brat David, ktorý si obkorčuľoval bránku a zasunul puk do odkrytej siete - 2:2.

Rakúšania však odštartovali lepšie aj do záverečnej tretiny a v 46. minúte opäť viedli. Philipp Lukas našiel pred bránkou voľného Rottera a ten nemal problém zvýšiť na 3:2. Slovinci potom prečkali oslabenie o dvoch hráčov a na záverečný nápor im už neostali sily.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rakúsko zdolalo Slovincov 3:2, stále majú šancu na záchranu