Kanoista Gelle skončil na Svetovom pohári v Poznani druhý

SITA|8. máj 2011 o 11:09

Pekný úspech dosiahol slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle , keď v A-finále K1 mužov na 500 m dopádloval na 2. pozícii.

POZNAŇ. Jediná slovenská loď, ktorá sa predstavila v nedeľných predpoludňajších finále na 200 m na pretekoch I. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanositike v poľskej Poznani - mužský dvojkajak s posádkou Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, obsadila v B-finále druhé miesto, celkovo ju teda klasifikovali na 11. mieste.

Pekný úspech dosiahol slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle , keď v A-finále K1 mužov na 500 m dopádloval na 2. pozícii. Potvrdil tak, že táto neolympijská disciplína mu sedí, veď na minuloročných majstrovstvách sveta v tomto istom areáli Malta rovnako skončil druhý.

Takisto ako vlani vo finále svetového šampionátu zvíťazil Švéd Anders Gustafsson. Dvadsaťdvanásobný majster Slovenska vlani za ním zaostal o 504 tisícin sekundy, tentoraz ich delilo 820 tisícin.

Výsledky:

A-finále K1 mužov na 500 m: 1. Anders Gustafsson (Švéd.) 1:49,315, 2. Peter Gelle (SR) 1:50,135

B-finále K2 mužov na 200 m: 1. Kristian Reeves, Edward Cox (V.Brit.) 26,281, 2. (celkovo 11. miesto) Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (SR) 36,557