Chicago porazilo Atlantu 95:83, od postupu je jedno víťazstvo

Taj Gibson (vpravo) a Omer Asik v zápase s Atlantou.
Taj Gibson (vpravo) a Omer Asik v zápase s Atlantou. (Autor: SITA)
SITA|11. máj 2011 o 07:18

Basketbalisti Chicaga sa v play off zámorskej NBA dostali na krok od postupu do finále Východnej konferencie.

CHICAGO. Basketbalisti Chicaga sa v play off zámorskej NBA dostali na krok od postupu do finále Východnej konferencie. V piatom zápase semifinálovej série zvíťazili nad Atlantou 95:83 a na zápasy vedú 3:2.

Tretie víťazstvo v sérii víťaz základnej časti spečatil až v záverečnej štvrtine a to predovšetkým skvelou defenzívou, keď Hawks dovolil nastrieľať iba 15 bodov. Priebeh stretnutia však ani zďaleka nebol jednoznačný - súperi sa v tretej a štvrtej štvrtine v rozmedzí necelých troch minút až osemkrát vystriedali vo vedení.

Bulls dostal definitívne dopredu až dvojtakt najužitočnejšieho hráča profiligy (MVP) Derricka Rosa (71:70). Rose sa prezentoval 33 bodmi, z toho jedenástimi v poslednej časti a deviatimi asistenciami.

Výsledok jediného utorkového stretnutia zámorskej basketbalovej súťaže NBA:

Východná konferencia - 2. kolo (semifinále) play-off (hrá sa na štyri víťazstvá):

Chicago (1.) - Atlanta (5.) 95:83 (32:21, 16:21, 21:26, 26:15) - stav série: 3:2

Domov»Halové športy»Basketbal»Chicago porazilo Atlantu 95:83, od postupu je jedno víťazstvo