Tabaková s titulom v Bastade, naďalej bude pracovať na 225,5 %

SITA|14. máj 2011 o 15:50

Slovenská tenistka Romana Tabaková získala titul vo dvojhre na turnaji ITF vo švédskom Bastade (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).

BASTAD. V nedeľňajšom finále miestnej singlovej súťaže zvíťazila nad 25-ročnou Poľkou Olgou Brozdovou (725. v renkingu, bola však už aj na 281. pozícii) vo viac ako 4-hodinovom "maratóne" 7:5, 6:7 (2), 6:2.

Semifinalistke wimbledonskej súťaže dievčat spred troch rokov Tabakovej sa v prvom sete napokon nevypomstilo, že stratila náskok 3:0 a priebežne sama prehrávala o brejk.

V druhej časti mala mečbal na príjme v desiatom geme, ale nedala a napokon sa v tajbrejku nevyhla pokračovaniu. V úvode tretieho dejstva síce Slovenka prišla o rýchly náskok brejku, koncovku však zvládla lepšie ako favorizovaná súperka.

"Stále som viedla. Bolo tam trošku nervozity, ale inak fajn. Fúkal vietor, zlomila som raketu. Po vyhranej poslednej loptičke som padla na zem a kričala. Som šťastná, ale pozerám dopredu, grandslamové turnaje na mňa čakajú. Zajtra si dám beh a začína sa ďalší turnaj. Naďalej budem pracovať na 225,5 %," uviedla Romana Tabaková pre agentúru SITA a dodala:

"Strašne držím prsty Kližanovi a teším sa na Roland Garros." Spomenutý Martin Kližan v sobotu bojuje v semifinále na challengeri v chorvátskom Záhrebe. Tabaková už po bastadskom semifinále prezradila, že počas grandslamového turnaja zavíta do Paríža pri príležitosti 40. výročia spolupráce firmy Lacoste s medzinárodnými majstrovstvami Francúzska.

Dvadsaťročná zverenkyňa Martina Zathureckého v rámci programu NTC Tabaková momentálne nemá hodnotenie vo svetovom rebríčku WTA po problémoch s kolenom. Rekonvalescentka hrala v tejto sezóne len na piatom turnaji, na prelome apríla a mája bola vo finále v britskom Bournemouthe, kde obhajovala titul.

Pre Tabakovú ide o tretí seniorský titul na úrovni Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Premiérový si pripísala v auguste 2008 v poľskej Ilawe.