Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 21:24

Hádzanárky Iuventy vyhrali prvé finále hladko 35:23

Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali v sobotňajšom prvom stretnutí finále národného play-off WHIL 2010/2011 hráčky HK Slovan Duslo Šaľa jednoznačne 35:25 (15:14).

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU. Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali v sobotňajšom prvom stretnutí finále národného play-off WHIL 2010/2011, ktoré sa hrá sa na 3 víťazstvá, hráčky HK Slovan Duslo Šaľa jednoznačne 35:25 (15:14).

Zverenky trénera Dušana Daniša budú mať možnosť spraviť druhý krok na ceste za ziskom svojho štvrtého slovenského titulu v ére samostatnosti už v nedeľu od 11.00 h, keď privítajú Šalianky opäť vo svojej Chemkostav aréne.

Hádzaná - ženy - WHIL 2010/2011 - národné play-off o titul majstra SR - finále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 35:25 (15:14) - stav série 1:0

Iuventa: Gubiková, Kudročová - Bachirievová 6, Bačíková 2, Horňáková, Hollá 5, Szöllösiová 3, Kalaninová, Polláková 5, Rebičová 1, Hvostaľová, Tobiašová 6, Wollingerová 7, Tregubovová.

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Zemáneková, Trochtová 3, S. Kováčová, Piskayová 3/2, Vidiečanová 2, Bérešová 4, Pócsiková 1/1, Czaniková 1, Dubajová 4, Pileková 2, L. Weibelová 1, Veselková 4

Pok. hody: 0 - 3/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Novák a Kohout (obaja ČR), 1100 divákov

Iuventa vyhrávala v 5. min 3:1, o dve minúty neskôr bol stav vyrovnaný 3:3. Potom síce Wollingerová zabezpečila domácim vedenie 5:3, no hostky šnúrou štyroch gólov upravili na 7:5 zo svojho pohľadu. V ďalších minútach Iuventa doťahovala mierny náskok súpera a do vedenia sa znovu dostala v 27. min zásluhou Bachirievovej (12:11).

V záverečnej minúte michalovská krídelníčka Hollá dvoma presnými zásahmi upravila na 15:13, no tesne pred prestávkou znížila na 14:15 kanonierka Dusla Dubajová.

Iuvente vyšiel razantný vstup do II. polčasu a už v 37. min mala päťgólový náskok (20:15). Tréner Šale Lukačín si zobral oddychový čas, ale jeho družstvu to príliš nepomohlo, lebo súper až do konca viedol minimálne o päť gólov.

Zastaviť narastajúce vedenie sa hostkám nedarilo ani výmenami brankárok. Michalovčanky v 47. min zvýšili stav skóre na 28:20 a v 53. min prvýkrát vyhrávali o desať gólov (31:21). Tento rozdiel zostal až do záverečného hvizdu, na čom mala veľkú zásluhu aj brankárka Kudročová (35:25).

Hodnotenia trénerov:

Dušan Daniš (tréner Iuventa): "Prvý polčas poznačila nervozita, z ktorej vyplývali chyby na oboch stranách. Nepremieňali sme šance, a preto bol stav vyrovnaný. Po zmene strán bola impulzom k zlepšeniu Kudročová, ktorá strhla ostatné spoluhráčky a vďaka nej sa naštartovalo celé družstvo. Nečakal som, že vyhráme o desať gólov, ale svedčí to o našej sile. V nedeľu ma poteší akékoľvek víťazstvo. Nemusí byť takým vysokým rozdielom."

Michal Lukačín (tréner Šale): "Iba v prvom polčase sme boli rovnocenným súperom. Po zmene strán sme sa dopúšťali viacerých chýb, zlou hrou v obrane sme posadili súpera na koňa. Nezvládli sme hru v oslabeniach. Michalovce vyhrali zaslúžene. Verím, že v nedeľu to bude iný zápas a podarí sa nám prekvapiť."

Zápas o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - ŠKP Bratislava 23:19 (10:10) - stav série 1:0

Najviac gólov: A. Tóthová 9/5, Geričová 7, Bahýlová 3 - Gáborová 4/1, H. Janšáková 4/1, Z. Rychtarechová, Štetáková a Kodajová po 3

Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 250 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný, ale s množstvom technických chýb a zahodených šancí. V 11. min to bolo iba 2:2. Po zmene strán sa hádzanárky Bánoviec dokázali gólovo odpútať od súperiek na rozdiel štyroch gólov a tento náskok si udržali až do konca stretnutia.

ČESKO:

Finále - národné play-off o majstra ČR - finále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

DHC Slavia Praha - HC Britterm Veselí nad Moravou 28:32 (15:11) - stav série 0:1

Góly: K. Černá 8, Kutlvašrová 7, R. Tomečková 5 - J. Tomečková 6, Fleková 5, Chmelařová 5, 150 divákov