Slovan porazil Trnavu 3:0, Šebo s hetrikom

Filip Šebo
Filip Šebo (Autor: TASR)
TASR|17. máj 2011 o 20:56

V dohrávke 30. kola Corgoň ligy zdolal Slovan Bratislava trnavský Spartak jasne 3:0 a kolo pred koncom je krok od majstrovskej istoty.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšej dohrávke 30. kola Corgoň ligy nad Spartakom Trnava 3:0 a dve kolá pred koncom sezóny zvýšili svoj náskok na čele tabuľky pred druhou Senicou už na štyri body. Po bezgólovom polčase rozhodol o triumfe domácich čistým hetrikom útočník Filip Šebo.

"Belasí" v prípade víťazstva nad Dubnicou či zaváhania Senice v sobotňajšom predposlednom kole budú môcť už v predstihu oslavovať zisk titulu.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 3:0 (0:0)

Góly: 55., 63. a 69. Šebo. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Dosoudil, Hrdlička - Ciprys, Diallo, Kováč, 3805 divákov.

Slovan: Putnocký - Pauschek, Dosoudil, Dobrotka, Hrdlička - Božič - Milinkovič (42. Štepanovský), Grendel (80. Halenár), Žofčák - Šebo, Kordič (45. Kiss)

Spartak: Raška - J. Čarnota (64. Hanzel), Diallo, Kaprálik, Ciprys - Gross - Procházka (59. Kováč), P. Čarnota, Kaščák, Machovec - Gogolák (77. Wellington)

Úvodná štvrťhodina tradičného ligového derby nepriniesla veľa futbalovej krásy, keď sa lopta takmer výhradne pohybovala len medzi šestnástkami a hralo sa bez šancí. Poriadnu strelu na bránu vyslal až v 28. minúte domáci Milinkovič, ktorý tak naštartoval svoj aj súperov tím k väčšej aktivite.

Už o minútu neskôr skončil na brvne Putnockého brány center Machovca a na opačnej strane sa ocitol zoči-voči Raškovi Šebo, no ten si s jeho zakončením poradil. V 34. minúte vytiahol brankár Spartaka ďalší pekný zákrok, keď ho takmer preloboval spoluhráč Kaprálik.

Aj po zmene strán si hostia takmer strelil vlastenca, konkrétne Diallo, no Ciprys v poslednej chvíli odkopol loptu z bránkovej čiary. Slovan otvoril skóre v 55. minúte, keď striedajúci Štepanovský našiel pasom z vlastnej polovice Šeba, ktorý si poradil s obrancami aj gólmanom - 1:0.

Po hodine hry domáci kanonier zvýšil na 2:0 po ideálnej prihrávke Grendela a svoj strelecký koncert zakončil v 69. minúte prudkou strelou spred šestnástky na 3:0. Trnavčania mohli inkasovať aj ďalšie góly, no pri šanci Grendela stálo pri Raškovi šťastie a po strele Šeba ho zachránilo brvno.

Tréneri hodnotia:

Peter Zelenský, tréner Spartaka: "V prvom rade gratulujem Slovanu k víťazstvu. Prišli sme sem s takým mužstvom, aké sme mali k dispozícii, napriek tomu celkom dobre pripravení. Polčas sme zvládli a hoci sa Slovan dostal do dvoch šancí, mali sme nebezpečné protiútoky. V druhom polčase sa to celé zosypalo ako domček z karát, zranili sa nám hráči, Slovan nám dal góly a ovládol hru. Ešte som nezažil, aby sme mali toľko hráčov so svalovými zraneniami."

Karel Jarolím, tréner Slovana: "Prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Viazla nám kombinácia, v strede ihriska mala Trnava navrch. Do druhého polčasu sme stiahli Kordiča so zámerom vystužiť stred poľa. Zlepšila sa kombinácia, góly mužstvo upokojili a potom sme mali aj ďalšie šance. S druhým polčasom tak môžem byť spokojný."

Domov»Futbalnet»Slovan porazil Trnavu 3:0, Šebo s hetrikom