Boston otočil divoký zápas s Tampou a vyrovnal sériu na 1:1

Hrdinom druhého zápasu medzi Bostonom a Tampou bol nováčik Tyler Seguin.
Hrdinom druhého zápasu medzi Bostonom a Tampou bol nováčik Tyler Seguin. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|18. máj 2011 o 05:08

V ofenzívne ladenom druhom zápase finále Východnej konferencie vyhrali hokejisti Bostonu nad Tampou Bay 6:5.

BRATISLAVA. Hokejisti Bostonu vyhrali nad Tampou Bay 6:5 a vyrovnali finále Východnej konferencie na 1:1. Hrdinom duelu bol nováčik Tyler Seguin, ktorý strelil dva góly a na dva prihral. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 26 minút a pripísal si len dva dvojminútové tresty.

Domáci hokejisti vstúpili do duelu vo skvelom tempe, ale góly strieľali hostia, ktorí vyhrali úvodnú tretinu 2:1. V druhej dvadsaťminútovke však jasne dominovali zverenci trénera Clauda Juliena, ktorí otočili za dve minúty stav zápasu a celkovo vyhrali tretinu jasne 5:1.

Zdalo sa, že v poslednej tretine náskok 6:3 v pohode udržia, ale húževnatí hokejisti Tampy využili spomalenie tempa zo strany Bruins na strelenie dvoch gólov a zdramatizovanie stretnutia. V závere mali Lightning viacero šancí na vyrovnanie, ale Boston podržal výborne chytajúci Tim Thomas, ktorý napriek piatim inkasovaným gólom podal dobrý výkon, keď pochytal floridskému tímu 36 striel.

Lecavalier ľutoval výkon z druhej tretiny

Seguin zatiaľ skvele nahrádza zraneného Patrica Bergeona. Devätnásťročný nováčik hral v play len posledné dva zápasy, v ktorých zaznamenal tri góly a tri asistencie.

"Cítil som sa sebavedomejší a pripravenejší. Vo veľkých stretnutiach sa vždy snažím vygradovať svoj výkon," uviedol mladík. Dnes som mal aj kus šťastia. Snažil som sa využiť všetky šance a dnes tam niečo aj padlo."

"Najmä v druhej tretine sme nehrali ako obvykle. Chýbala nám naša tradičná schéma," naznačil príčiny prehry kapitán floridského mužstva Vincent Lecavalier a dodal: "Nechcem podceňovať výkon Bruins. V prvej a druhej časti hry na ľade lietali. Potom sme mali šance aj my. Dostať päť gólov v druhom dejstve však bolo nepríjemné. Dovolili sme im príliš veľa." Séria sa teraz sťahuje na Floridu, tretie pokračovanie je na programe vo štvrtok 19. mája.

Výsledok:

Boston - Tampa Bay 6:5 (1:2, 5:1, 0:2) - stav série 1:1

Góly: 14. Horton (Seidenberg, Kaberle), 21. Seguin (Ryder), 23. Krejčí (Seidenberg, Horton), 27. Seguin (Horton, McQuaid), 37. Ryder (Seguin, Kaberle), 40. Ryder (Ch. Kelly, Seguin) - 1. A. Hall (Lecavalier, Thompson), 20. St. Louis (Stamkos, Lecavalier), 28. Lecavalier (St. Louis, Stamkos), 44. Stamkos (Hedman, A. Hall), 54. Moore (Lecavalier, Bergenheim). Vylúčení: 6:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:41, brankári: T. Thomas - Roloson (41. M. Smith). Diváci: 17 565.

Domov»Hokej»NHL»Boston otočil divoký zápas s Tampou a vyrovnal sériu na 1:1