Všetky slovenské lode postúpili v Račiciach do semifinále

SITA|20. máj 2011 o 12:21

Všetkých osem slovenských lodí bolo úspešných v rozjazdách na 1000 a 500 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach.

RAČICE. Všetkých osem slovenských lodí, ktoré sa predstavili v piatkových predpoludňajších rozjazdách na 1000 a 500 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach, bolo úspešných a postúpilo do popoludňajšieho semifinále.

Na kilometrovej trati uspeli obaja kajakári. Matej Michálek skončil v prvej zo šiestich rozjázd K1 mužov šiesty, Peter Gelle bol v druhej rozjazde tretí. Kanoista Marián Ostrčil zvíťazil v prvej zo štyroch rozjázd C1 na 1000 m. Spolu s ním postúpil do popoludňajšieho semifinále aj Rastislav Kohút, ktorý v druhej rozjazde dopádloval na 5. pozícii.

V kategórii mužských dvojkajakov si Marek Krajčovič s Gáborom Jakubíkom zaistili priamy postup zo 6. priečky v prvej zo štyroch rozjázd, Martin Jankovec s Tomášom Martinekom museli čakať až na ukončenie všetkých rozjázd tejto kategórie, aby si potom vydýchli, pretože postúpili vďaka druhému najlepšiemu času spomedzi všetkých súťažiacich od 7. miesta nižšie.

Účasť v ďalšom kole pretekov si vybojovali aj obe slovenské kajakárky na 500 m trati. Ivana Kmeťová aj Martina Kohlová si bezpečne postrážili postupové pozície vo svojich rozjazdách. V prvej z piatich skončila Kmeťová tretia, v druhej Kohlová finišovala na 7. mieste.