Plzeň si vybojovala historický titul v Gambrinus lige, Bakoš skóroval

TASR|21. máj 2011 o 20:05

Futbalisti FC Viktoria Plzeň sa v sobotu prvýkrát v histórii stali majstrami českej Gambrinus ligy.

Pod majstrovský triumf domácich sa jedným gólom podpísal slovenský útočník Marek Bakoš. Plzni sa podarilo dosiahnuť historický úspech v roku 100. výročia založenia klubu.

PRAHA. Titul si zaistili víťazstvom 3:1 nad Ostravou v predposlednom kole českej najvyššej súťaže.

Pod majstrovský triumf domácich sa jedným gólom podpísal slovenský útočník Marek Bakoš. Plzni, ktorá si pred druhou Spartou udržala štvorbodový náskok, sa podarilo dosiahnuť historický úspech v roku 100. výročia založenia klubu.

Pražskej Sparte napokon nebolo nič platné víťazstvo 3:1 na pôde Ústí nad Labem, o ktoré sa dvoma gólmi zaslúžil Tomáš Pekhart. V sobotu sa rozhodlo aj o druhom zostupujúcom - spolu s Ústím sa s najvyššou súťažou lúčia po 19 rokoch futbalisti Brna, ktorí prehrali v Příbrame 0:1.

Plzeň nezačala duel s Ostravou najlepšie, keď sa už v 5. minúte ujali vedenia hostia zásluhou Martina Lukeša, ktorého priamy kop tečoval do vlastnej brány obranca David Limberský.

Domáci však dokázali nepriaznivý stav otočiť ešte do prestávky - v 25. minúte vyrovnal Petr Jiráček a v 31. minúte posadil Plzeň na koňa slovenský legionár Bakoš. Triumf domácich spečatil v 65. minúte Pavel Horváth.

Sumáre - 29. kolo:

Plzeň - Ostrava 3:1 (2:1)

Góly: 25. Jiráček, 31. BAKOŠ, 65. Horváth - 5. Lukeš, 7100 divákov.

/za domácich M. Bakoš do 90. min, M. Ďuriš od 77. min, Brezinský od 90. min - za hostí J. Greguš do 46. min/

Ústí nad Labem - Sparta Praha 1:3 (1:1)

Góly: 7. Jindráček - 37. a 57. Pekhart, 50. Kweuke, 2028 divákov.

Slovácko - Mladá Boleslav 1:2 (1:0)

Góly: 8. Ondřejka - 62. a 66. Řezníček, 4496 divákov.

/za domácich odchytal M. Filipko celý zápas, T. Košút hral do 62. min - za hostí L. Opiela celý zápas/

Příbram - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Gól: 53. Wágner

/za hostí M. Husár celý zápas, R. Valenta hral od 59. min/

Bohemians 1905 - Teplice 1:1 (1:0)

Góly: 30. Sedláček - 58. Vondrášek, 3321 divákov.

/za domácich M. Cseh a I. Držík odohrali celý zápas/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Plzeň si vybojovala historický titul v Gambrinus lige, Bakoš skóroval