Slovan je majster. Aj druhých polčasov

Po dvoch rokoch je majstrovskou farbou v Corgoň lige opäť belasá.

Fanúšikovia Slovana oslavujú.(Zdroj: FOTO SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
Neapol vs. Inter v talianskej Serii A naživo >>

BRATISLAVA. Biele a belasé dymovnice i ohňostroj po víťaznom zápase 3:1 nad Dubnicou ohlásili na Pasienkoch šiesty majstrovský titul pre bratislavský Slovan. Slovanisti tak vedú nad Žilinou v počte prvenstiev v ére samostatnosti 6:5 a sú najúspešnejším slovenským tímom.

Iba 4–tisíc fanúšikov bolo svedkom majstrovského rozuzlenia. Skalní disciplinovane prečkali pár minút po skončení záverečného hvizdu vo svojom sektore, aby sa potom so súhlasom usporiadateľov rozbehli za hráčmi a zovreli ich v majstrovskom objatí. Na víťazných dresoch svietil nápis – double 2011.

Odklad sa nekonal

Kolo pred koncom vedie Slovan súťaž s nedostižným sedembodovým náskokom. „Pre nás bola priorita, aby sme tento zápas zvládli a nenechávali rozhodnutie na posledné kolo,“ konštatoval tréner Karel Jarolím, ktorého jeho zverenci o pár desiatok minút neskôr vykúpali v bazéne.

Mužstvo prevzal počas jesene po Jozefovi Jankechovi, aby mu vdýchol nový život, lenže po 18. kole boli vyhliadky na titul takmer beznádejné. „Podaril sa nám malý zázrak a to, že kolo pred koncom budeme oslavovať titul, mi ani vo sne nenapadlo,“ priznal Jarolím.

Jarné vzopätie tímu (iba s víťazstvami a jednou remízou) na čele s famóznym 15–gólovým Šebom, katastrofálna jar Žiliny (dvanásťbodový náskok pred Slovanom sa premenil na jedenásťbodovú stratu!) i senické straty ku koncu súťaže – to všetko prispelo k belasému triumfu v Corgoň lige.

Po polčase im neodolali

Hoci Slovan mal na jar aj pár slabších zápasov, dokázal i tie pretaviť do bodov a zlomiť súpera v druhom polčase. Mužstvo v ôsmich jarných zápasoch v polčase iba remizovalo a v jednom prehrávalo, ale vďaka druhej časti hry v nich finišovalo s plným počtom bodov. Jarolímovi zverenci na jar neprehrali v lige žiaden druhý polčas.

„Hráčom som zdôrazňoval, aby hrali trpezlivo. Predsa len organizácia hry súpera už nie je taká, dochádzajú mu sily, je tam viac priestoru. To sa nám osvedčilo. Dokázali sme využiť chyby súperov,“ vysvetľoval tréner belasú druhopolčasovú úspešnosť .

Oslavy titulu si, pochopiteľne, užívali aj hráči, šampanské striekalo mohutným prúdom. „Dokázali sme všetkým, že sme normálni chlapci, ktorí hrajú futbal pre našich fanúšikov. Tí si zaslúžili víťazstvo, hoci proti Dubnici sa nerodilo ľahko. Možno sme boli trochu ťažkopádnejší, ale to už je jedno: sme majstri!“ tešil mladý stredopoliar Erik Grendel.

Víťazné gólové opraty opäť vzal do svojich rúk, či presnejšie nôh, Filip Šebo. Dvoma gólmi do dubnickej siete natiahol svoju jarnú bilanciu na úctyhodných 20 presných zásahov. V súťaži o najlepšieho strelca sezóny tak ušiel o dva góly Seničanovi Ondřejovi Smetanovi, ktorý v Ružomberku neskóroval.

Hráči bratislavského Slovana si však na dotyky s trofejou pre víťaza Corgoň ligy sezóny 2010/2011 musia ešte počkať do stredajšieho večera. Odovzdajú im ju po zápase posledného 33. kola súťaže v Dunajskej Strede.

Po návrate do Bratislavy sa chystá na Hlavnom námestí párty na počesť nového futbalového majstra.