Jurčo strelil dva góly pri prehre Saint John

SITA|25. máj 2011 o 09:34

Klub Saint John Sea Dogs prehral vo svojom poslednom vystúpení v základnej skupine finálového turnaja kanadských juniorských líg.

MISSISSAUGA. Klub Saint John Sea Dogs, v ktorého drese hrá aj slovenský hokejista Tomáš Jurčo, prehral vo svojom poslednom vystúpení v základnej skupine finálového turnaja kanadských juniorských líg Memorial Cup v Mississauge s klubom Kootenay Ice 4:5 po predĺžení. Ani táto prehra nič nezmenila na fakte, že víťaz Québec Major Junior Hockey League (QMJHL) zo Saint John bude hrať v nedeľu finále turnaja.

Gól Frasera v 4. min predĺženia znamená pre víťaza Western Hockey League (WHL) z Kootenay, že aj jeho šanca na víťazstvo v turnaji ešte žije. Kootenay sa vo štvrtok predstaví v zápase o účasť v semifinále proti neúspešnému mužstvu z posledného zostávajúceho zápasu základnej skupiny, ktorý v stredu odohrá domáca Mississauga proti najlepšiemu tímu Ontario Hockey Lague (OHL) Owen Sound Attack. Víťaz tohto zápasu bude mať istú účasť v piatkovom semifinále.

Aj v utorok bolo opäť na ľade výrazne vidieť 18-ročného košického rodáka Tomáša Jurča, ktorý sa prezentoval dvoma gólmi. Najprv v 6. min upravil na 2:0 a potom 15 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal pri power-play svojho tímu na 4:4 a vynútil si predĺženie. Jurčo sa tak dostal s 5 bodmi na čelo kanadského bodovania turnaja a so 4 gólmi je aj jeho najlepším strelcom