Z I. ligy spolu s Púchovom zostúpila Šaľa

SITA|28. máj 2011 o 20:10

Druhú najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž minimálne na jeden rok opúšťa Slovan Duslo Šaľa, ktorý do II. ligy odprevadí už dávnejšie istého zostupujúceho - FK Púchov.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí záverečného 33. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - I. ligy.

BRATISLAVA.

Rozhodli o tom sobotňajšie zápasy záverečného 33. kola I. ligy 2010/2011.

Šaľa síce remizovala v sobotu s už istým postupujúcim do najvyššej súťaže Trenčínom 1:1, ale ani to jej nestačilo na udržanie si prvoligovej príslušnosti. Jej rival MFK Ružomberok "B" zvíťazil v záverečnom kole nad Dolným Kubínom presvedčivo 3:0 a v konečnej tabuľke má o päť bodov viac.

Do Corgoň ligy postúpil už v obrovskom predstihu AS Trenčín, ktorý mal po poslednom kole 18-bodový náskok pred druhou Rimavskou Sobotou. Tretiu priečku obsadil ambiciózny mladý tím Petržalky a štvrté skončili Michalovce.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí záverečného 33. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - I. ligy 2010/2011:

MFK Zemplín Michalovce - FK Bodva Moldava nad Bodvou 1:0 (1:0)

Gól: 29. F. Serečin, ŽK: 11. Vanák, 18. Jakubčo, 84. Hottek, 90. Gamkrelidze - 36. Poleť, 49. Majný, 70. Martin Kováč, ČK: 69. Majný (Moldava), rozhodovali: Michlian - Poracký, Hrdlička, 1082 divákov

V prvom polčase mali domáci miernu prevahu, ktorú v 29. min využil na strelenie napokon víťazného gólu Serečin. Po prestávke sa na Zemplíne "ženili čerti" a stretnutie muselo byť pre hustú prietrž mračien prerušené na 25 minút.

Táto pauza viac pomohla hosťujúcemu mužstvu, ktoré prevzalo iniciatívu. Snahu Moldavy zabrzilo v 69. min vylúčenie Majného, ktorý sa z ihriska porúčal po druhej ŽK. Hosťom sa nedá uprieť snaha, v početnej nevýhode už však michalovského gólmana neprekonali.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Púchov 1:1 (1:0)

Góly: 31. M. Bezák - 62. Varhaník, ŽK: 54. P. Tomko, 80. Rezer - 88. M. Svorada, 75. L. Majtán, rozhodovali: R. Weiss - Bacsa, Bóllo, 180 divákov

V prvom polčase mali domáci viac z hry. Vypracovali si viaceré pekné akcie, no gól strelil iba Bezák. V 31. min prekonal dovtedy stopercentného Belica. Do druhého polčasu vybehli Púchovčania s odhodlaním vyrovnať.

Liptovský Mikuláš mal však v 53. min obrovskú šancu poistiť svoje vedenie. Blaťák však trestuhodne zahodil pokutový kop, na čo doplatili. Hostia prebrali iniciatívu a v 62. min sa im zásluhou Varhaníka podarilo vyrovnať.

Slovan Duslo Šaľa - AS Trenčín 1:1 (1:0)

Góly: 16. O. Lancz - 48. Čirik (vlastný), bez žltej karty, rozhodovali: Pavlík - Martiš, Poláček, 293 divákov

Domáci išli do vedenia po štvrťhodine hry, keď po centri Čirika skončil volej Lancza v ľavom dolnom rohu. Ešte predtým spálil Obert tutovku. Po sóle nastrelil iba vybiehajúceho brankára Šemrinca. Hostia po góle ožili a prácu mal Kolmokov, ktorý bravúrne zneškodnil príležitosť Marušinca a v závere prvého dejstva aj gólovú hlavičku Godála.

Po obrátke sa na hostí usmialo šťastie, keď po centri Mazana sa lopta po dvojnásobnom teči dostala do siete bezbranného Kolmokova - 1:1. Šaľa mala od tohto momentu viac z hry - v 65. Obert a v 78. min Fljaško nastrelili brvno.

Navyše pri brankárovi hostí stálo šťastie v 80. min, keď ho zo 40 m preloboval Lancz, no jeho pokus skončil na zadnej sieti. Trenčania tiež kontrovali - tvrdú strelu Kleščíka vyrazil Kolmokov a domáci gólman si poradil aj s hlavičkou striedajúceho Dzurillu.

ŠK SFM Senec - FC Petržalka 1898 0:0

ŽK: 15. Bagi - 88. Galbavý, rozhodovali: Ježík - Vorel, M. Sluk, 347 divákov

Zápas mal vyrovnaný priebeh. Hostia mohli ísť do vedenia v 39. min, keď gólovú strelu Augustína z hranice 16 m vyrazil senecký brankár Matlák.

V 79. min vnikol Plichta do pokutového územia hostí, ale namiesto strely volil nepresnú prihrávku. O dve minúty neskôr po chybe v defenzíve zachraňoval Senec opäť Matlák, ktorý sklzom za hranicou šestnástky zneškodnil šancu útočníka Petržalky Huttu.

MFK Ružomberok "B" - MFK Dolný Kubín 3:0 (2:0)

Góly: 24. a 76. T. Chovanec, 9. Š. Pekár, ŽK: 54. Bielák (Ružomberok), rozhodovali: Vlčej - Tomčík, Súkeníková, 327 divákov

Pre ružomberský B-tím sa začalo stretnutie podľa predstáv. V 9. min hostia pokazili prihrávku, lopta sa dostala k Štefanovi Pekárovi, ktorý z 25 m trafil odkrytý roh bránky - 1:0. Potom mohol vedenie domácich zvýšiť Tomáš Chovanec, zblízka však len nastrelil protihráča.

V 24. min to však už rožomberskému kanonierovi vyšlo. Po jeho krížnej strele lopta na podmočenom teréne skončila vari len dvadsať centimetrov za bránkovou čiarou - 2:0. Následne pálil agilný Pekár, hosťujúci brankár vytiahol bravúrny zákrok.

Krátko po zmene strán opečiatkoval brvno domáci Bartoš, vzápätí mal veľkú šancu striedajúci Lovás, ale nedal. Tretí klinec do rakvy Dolného Kubína zabil v 76. min nádhernou hlavičkou Chovanec. Po konečnom hvizde sa rezerva MFK mohla tešiť nielen z presvedčivého víťazstva, ale aj zo zachovania prvoligovej príslušnosti.

MŠK Rimavská Sobota - LAFC Lučenec 4:0 (3:0)

Góly: 27. a 50. J. Pisár, 30. Migaľa, 39. Ľ. Urgela, ŽK: 36. Morháč, 77. J. Zvara - 50. Jeníček, 61. Čavojský, ČK: 80. Jeníček (Lučenec) po druhej žltej karte, rozhodovali: Molitoris - Borsányi, Mikulaj, 412 divákov

Rimavská Sobota dominovala počas celého zápasu. V prvej dvadsaťminútovke ešte hostí podržal brankár Michalík. Skóre otvoril domáci kapitán Pisár v 27. min, keď využil chybu hosťujúcej obrany.

Potom sa derby stretnutie zmenilo na exhibíciu Rimavskej Soboty. Lučenčania si počas celého duelu nevypracovali žiadnu gólovú príležitosť. Domáci mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom.

Konečná tabuľka I. slovenskej futbalovej ligy 2010/2011 po sobotňajšom záverečnom 33. kole:

1. AS Trenčín 33 22 6 5 77:30 72 - postup do Corgoň ligy 2011/2012

2. MŠK Rimavská Sobota 33 16 6 11 41:35 54

3. FC Petržalka 1898 33 13 12 8 55:36 51

4. MFK Zemplín Michalovce 33 15 6 12 51:48 51

5. ŠK SFM Senec 33 13 9 11 39:39 48

6. MFK Tatran Liptovský Mikuláš 33 14 6 13 43:44 48

7. FK Bodva Moldava nad Bodvou 33 13 8 12 46:40 47

8. MFK Dolný Kubín 33 13 7 13 45:38 46