AKTUALIZOVANÉ 14:57

Maľová prehrala na Roland Garros v 1. kole dvojhry junioriek

Viktória Maľová pri svojom grandslamovom debute prehrala v zápase 1. kola dvojhry dievčat na Roland Garros s takisto nenasadenou Jovanou Jakšičovou tesne 7:5, 2:6, 4:6.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Viktória Maľová pri svojom grandslamovom debute prehrala v nedeľňajšom zápase 1. kola dvojhry dievčat na Roland Garros v Paríži s takisto nenasadenou Srbkou Jovanou Jakšičovou za 154 minút tesne 7:5, 2:6, 4:6.

Zverenkyňa bývalého strojcu úspechov basketbalistiek Ružomberka i reprezentácie SR v podkošovom odvetví Jozefa Smoleka mala v úvodnom sete náskok 3:1, ale i prehrávala 3:4 s brejkom a po dosiahnutí rebrejku čistou hrou na 4:4 bolo aj 4:5 a príjem z pohľadu Slovenky. Odvtedy si však pripísala tri gemy v rade.

V druhom sete zvládla okamžitý rebrejk vo štvrtej hre, ale odvtedy až do konca tohto dejstva nazbierala v štyroch gemoch dovedna len dva fiftíny.

Na začiatku rozhodujúcej časti mala Maľová sľubný náskok 2:0 a ako podávajúca spolu štyri loptičky na 3:0. Nedala a na returne vo štvrtej hre sa nepresadila z vedenia 40:15, čiže 2:2.

V piatom geme vymazala päť hrozieb straty podania, ale aj tak napokon inkasovala brejk. Následne síce išla povzbudivo na 4:3, v deviatej hre však prišla o servis zo 40:15 (a ešte dvoch možností zakončiť tento gem) a Jakšičová sa potom suverénne odpodávala k triumfu.

Už v 1. kole dvojhry chlapcov skončil pokus českého tenistu Jiřího Veselého nadviazať na svoj triumf zo súťaže juniorov z januárových melbournských grandslamových Australian Open. Jednotka nečakane prehrala na parížskej antuke s Bielorusom Jaroslavom Šilom za 102 minút 6:4, 1:6, 4:6.

Veselý figuruje na prvej pozícii v tzv. kombinovanom mládežníckom renkingu ITF, Šilovi patrí 43. priečka. Na treťom mieste sa momentálne nachádza Filip Horanský, ktorý po svojom nedávnom celkovom triumfe na Trofeo Bonfiglio v Miláne vstúpi do medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2011 v pondelok proti Srbovi Pedjovi Krstinovi.