Horanský aj Čepelová prehrali v osemfinále

SITA|1. jún 2011 o 14:21

Slovenský tenista Filip Horanský prehral v 3. kole dvojhry chlapcov na Roland Garros s Rakúšanom Dominicom Thiemom za 76 minút 4:6, 1:6.

PARÍŽ.

Osemnásťročný piešťanský rodák Horanský, víťaz nedávneho významného mládežníckeho turnaja Trofeo Bonfiglio v Miláne, si teda napokon ani nevyrovnal doterajšie maximum vo dvojhre na úrovni "veľkej štvorky" v podobe štvrťfinále z Roland Garros 2009 a US Open 2010. Vlani sa zverenec Miloslava Grolmusa lúčil na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska v 2. kole.

Jana Čepelová prehrala osemfinálovom 3. kole dvojhry dievčat s domácou trojkou singlovej súťaže junioriek Caroline Garciovou za 84 minút 6:7 (4), 4:6.

Od nedele 18-ročná košická rodáčka Čepelová sa v tejto sezóne už venuje seniorským pokusom, medzinárodné otvorené majstrovstvá Francúzska boli jej prvým juniorským vystúpením od vlaňajších newyorských US Open.

Úradujúca singlová majsterka Európy vo vekovej kategórii do 18 rokov Čepelová si nezlepšila maximum na úrovni "veľkej štvorky" v podobe štvrťfinále práve za Atlantikom v sezóne 2009. Vo francúzskej metropole aspoň prekonala svoj miestny rekord: predvlani skončila v 2. kole, minulý rok sa lúčila hneď na úvod.

Čepelová figuruje na 410. pozícii v seniorskom renkingu WTA. Papierovo mala zverenkyňa Petra Hubera veľmi náročnú úlohu, pretože Garciová ako držiteľka voľnej karty minulý štvrtok riadne potrápila Rusku Mariu Šarapovovú v 2. kole parížskej hlavnej súťaže žien - nezužitkovala náskok 6:3, 4:1 s dvojitým brejkom. Sedemnásťročnej Francúzke patrí 188. miesto medzi ženami.

Členka programu NTC a fedcupová reprezentantka SR Čepelová sa vo štvrtok predstaví vo štvrťfinále štvorhry dievčat po boku krajanky Chantal Škamlovej, s ktorou triumfovala v mládežníckej štvorhre na vlaňajších melbournských Australian Open.