Mexiko zdolalo Kubu 5:0 napriek piatim suspendovaným hráčom

Giovani Dos Santos.
Giovani Dos Santos. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. jún 2011 o 07:21

Mexiko vyhralo na Concacaf Gold Cupe nad Kubou jasne 5:0, prišli však o piatich hráčov. Vedenie zväzu sa domnieva, že clenbuterol sa dostala do ich organizmu prostredníctvom kontaminovanej stravy.

DALLAS. Futbalisti Mexika knokautovali aj druhého súpera v A-skupine Gold Cupu. Po triumfe 5:0 nad Salvadorom si navlas rovnakým výsledkom poradili aj s Kubou a v predstihu si ako prví zaistili postup do štvrťfinále šampionátu krajín Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti.

"El Tri" opäť predviedli gólový uragán v druhom polčase, keď v rozpätí trinástich minút zložili súpera na kolená štyrmi presnými zásahmi.

Päť hráčov s pozitívnym testom

Len pár hodín pred začiatkom zápasu priniesol zlú správu Mexický futbalový zväz, ktorý bol nútený suspendovať päticu hráčov národného tímu za porušenie dopingových pravidiel. Menovite ide o brankára Guillerma Ochou, obrancov Francisca Rodrigueza a Edgara Duenasa i stredopoliarov Antonia Naelsona "Sinhu" s Christianom Bermudezom.

Všetci na Gold Cupe dohrali a celá kauza bude mať ďalšiu dohru, keďže vedenie zväzu sa domnieva, že zakázaná látka clenbuterol sa dostala do ich organizmu prostredníctvom kontaminovanej stravy.

Tímový riaditeľ Mexika Hector Gonzalez Inarritu po štvrtkovej výhre 5:0 nad Kubou oznámil, že hráči v piatok pocestujú do Los Angeles na ďalšie vyšetrenia. "V Mexiku sa snažíme vypátrať, čo sa mohlo stať s mäsom, ktoré jedli. Vyšetrovanie je však veľmi ťažké, no snažíme sa, aby celá záležitosť mala napokon šťastný koniec," uviedol Gonzalez Inarritu.

CONCACAF ako organizujúca konfederácia by v piatok mala rozhodnúť o prípadných sankciách, resp. o možnosti doplniť mexickú súpisku novými menami.

Podľa hovorcu Bena Spencera by však Mexičania nemali prísť o tri body za nedeľňajšie víťazstvo 5:0 nad Salvádorom. Po tomto dueli testovali na základe náhodného výberu Pabla Barreru a Efraína Juáreza, ich testy boli negatívne.

O prvenstvo v skupine s Kostarikou

V záverečnom zápase o 1. miesto v A-skupine si obhajcovia trofeje z Mexika zmerajú sily s Kostarikou, ktorá v noci na piatok iba remizovala so Salvadorom 1:1.

Hráči z "ostrova slobody" prehrávali po presnom zásahu Rodolfa Zelayu, zachránil ich striedajúci Randall Brenes gólom v poslednej minúte nadstaveného času.

"Zlepšujeme sa, dnes sme podľa môjho názoru hrali o 50 až 60 percent lepšie ako v prvom zápase s Kubou. Dominovali sme v držaní lopty, mali sme veľa streleckých pokusov. Žiaľ, nepadalo nám to do brány," vyhlásil kouč Kostariky Ruben Israel.

Do štvrťfinále postúpia prvé dve mužstvá zo všetkých troch skupín a dvaja najlepší z tretích miest. Finále je na programe 25. júna na pasadenskom Rose Bowl v Kalifornii.

Výsledky:

A-skupina - 2. kolo:

Kostarika - Salvador 1:1 (0:1)

Góly: 90.+4 Brenes - 45.+1 Zelaya.

Kuba - Mexiko 0:5 (0:1)

Góly: 36., 76. Javier Hernandez, 63., 68. G. dos Santos, 66. De Nigris.

Tabuľka A-skupiny:

1. Mexiko 2 2 0 0 10:0 6
2. Kostarika 2 1 1 0 6:1 4
3. Salvador 2 0 1 1 1:6 1
4. Kuba 2 0 0 2 0:10 0

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Mexiko zdolalo Kubu 5:0 napriek piatim suspendovaným hráčom