Nadal prehral v Queen´s Clube vo štvrťfinále

(Autor: TASR)
SITA|10. jún 2011 o 20:23

Víťaz Roland Garros nestačil vo štvrťfinále dvojhry v londýnskom Queen´s Clube na Francúza Tsongu.

Líder svetového rebríčka Nadal sa premiérovo od januárových melbournských Australian Open nedostal do finále na podujatí, na ktorom štartoval.

LONDÝN. Španielsky tenista Rafael Nadal nedosiahol jubilejný 10. zápasový úspech v rade. Čerstvo už 6-násobný šampión z parížskeho antukového grandslamového Roland Garros prehral v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon Championships v londýnskom Queen´s Clube (dotácia 694 250 eur, tráva) s Francúzom Joom-Wilfriedom Tsongom za 123 minút 7:6 (3), 4:6, 1:6.

Líder svetového rebríčka Nadal sa premiérovo od januárových melbournských Australian Open nedostal do finále na podujatí, na ktorom štartoval. Priamo v Queen´s Clube sa lúčil medzi najlepšími ôsmimi aj vlani a v sezónach 2006 a 2007, v roku 2008 získal miestny titul.

FOTO - TASR

Pre zavalitého Tsongu nasadeného ako piateho ide o druhý triumf v kariére nad úradujúcou svetovou jednotkou po tom, ako v roku 2009 na tvrdom povrchu v kanadskom Montreale prekonal Švajčiara Rogera Federera.

S podujatím sa v piatok rozlúčil aj obhajca trofeje. Američana Sama Querreyho už v osemfinálovom 3. kole nečakane zastavil domáci držiteľ voľnej karty James Ward a bojuje s Francúzom Adrianom Mannarinom o právo vyzvať v semifinále Tsongu. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Andyovia - domáci Murray a Američan Roddick.

Dvojhra - štvrťfinále:

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-5) - Rafael Nadal (Šp.-1) 6:7 (3), 6:4, 6:1 za 123 minút