Slovenský boxer Dirnfeld postúpil v Ankare do štvrťfinále

SITA|19. jún 2011 o 20:43

Slovenský reprezentant v boxe Sandro Dirnfeld uspel vo svojom úvodnom vystúpení v ringu na majstrovstvách Európy mužov v tureckej Ankare.

ANKARA. Slovenský reprezentant v boxe Sandro Dirnfeld uspel vo svojom úvodnom vystúpení v ringu na majstrovstvách Európy mužov v tureckej Ankare (16. - 24. 6.).

Dvadsaťdvaročný pästiar ŠKP Bratislava po voľnom žrebe v 1. kole zdolal v nedeľňajšom večernom súboji osemfinálového 2. kola v kategórii do 91 kg Dána Petra Grama Pedersena hladko 18:9 na body (jednotlivé kolá: 8:3, 5:3 a 5:3).

"Sandro mal výborné prvé kolo, keď bol od severana rýchlejší, razantnejší a mal aj technicky navrch. Pedersen potom vrhol všetky sily do útoku, no Sandro kontroloval priebeh z dobrej defenzívy a súpera k ničomu vážnemu nepustil," zhodnotil súboj reprezentačný tréner mužov SR Pavol Hlavačka.

Dirnfeld postúpil už do štvrťfinále, v ktorom si v utorok 21. júna zmeria sily s domácim Bahramom Muzafferom, ktorý duel s Talianom Francescom Soggiom ukončil už po prvom kole.

V prípade ďalšieho víťazstva slovenského borca by si Dirnfeld vybojoval vzácny kov, čo sa dosiaľ na významných podujatiach (MS a ME) podarilo v samostatnej slovenskej ére iba Rudolfovi Dydimu (získal dva bronzy - na MS 1997 v Budapešti a na ME 2002 v ruskom Perme, pozn. SITA).

Na tohtoročných ME v Ankare zostal z trojice nominovaných Slovákov okrem Dirnfelda v súťaži ešte aj Filip Barák. Člen BC Dubnica po voľnom lose v 1. kole nastúpi v kategórii do 56 kg rovnako v boji o účasť vo štvrťfinále proti Rumunovi Razvanovi Andreianovi, a to v pondelok 20. júna.

V "krajine polmesiaca" už skončil svoje účinkovanie tretí slovenský zástupca Tomáš Vaňo, ktorý v hmotnosti do 60 kg podľahol ešte v piatkovom 1. kole favorizovanému Angličanovi Martinovi Wardovi (majster Európy mládeže z roku 2009) vysoko 6:20 na body.

Na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte v metropole Turecka sa prihlásilo spolu 258 boxerov z 39 krajín.