Slovensko prehralo aj v treťom zápase na MS so Slovinskom 5:6

TASR|21. jún 2011 o 16:52

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji prehrali v utorok aj vo svojom treťom zápase na majstrovstvách sveta v Pardubiciach v Top divízii so Slovinskom 5:6.

PARDUBICE.

Nováčik si na turnaji už v predchádzajúcich dňoch zaknihoval prehry s obhajcami titulu z USA 3:12, resp. s Kanadou 3:6 v základnej A-skupine.

Zverenci trénera Imricha Antala opäť doplatili na nedisciplinovanosť, keď mali až 9 vylúčených hráčov. Prvé dve štvrtiny mali Slovinci navrch, potom sa hra vyrovnala, ale záver si Slovinsko postrážilo a po výhre nad Kanadou zaznamenalo druhé víťazstvo na turnaji.

Vo štvrťfinálovom play off nastúpia Slováci vo štvrtok proti víťazovi základnej B-skupiny. Začiatok zápasu je o 20.00 h.

A-skupina:

Slovinsko - Slovensko 6:5 (3:1, 2:2, 1:1, 0:1)

Góly: 2. Erman (Zemva), 7. Zemva (Vedlin), 7. Kuralt (Ograjensek), 14. Remar (Slivnik, Kralj), 23. Kralj (Remar), 31. Loboda (Zemva) - 6. Šimůnek (J. Ručkay), 15. Šimůnek (Gálik), 17. Čunderlík (Novajovský, Erlel), 33. Gálik (J. Ručkay), 48. H. Ručkay (Novajovský). Vylúčení: 5:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Reiter (Nem.), Kovacs (Maď.), 50 divákov.

Imrich Antal, tréner SR: "Dnes to bol veľmi vyrovnaný zápas, vládli v ňom silné emócie, bolo veľa vylúčených, ale to všetko sme aj čakali. Slovinci nám v prvej štvrtine odskočili, my sme potom stále doťahovali. Majú výborný tím, veľa z nich hráva v kvalitnej talianskej lige, kde sú 10 mesiacov na kolieskach. Naša hra sa síce zlepšuje od zápasu k zápasu, tento posledný bol náš bol najlepší, ale pokiaľ nebudeme hrať ešte disciplinovanejšie, nemáme žiadnu šancu. Vo štvrťfinále nastúpime podľa môjho názoru proti domácim Čechom. Tí majú momentálne možno najlepšie mužstvo na svete, najlepšieho brankára, hrajú to na čisté puky a pripravujú si skvelé pozície. Videl som ich hrať. Hoci každý zápas je iný, a my ich poznáme, hrali sme s nimi pár zápasov a dokonca ich v Bratislave po predĺžení porazili, budú obrovským favoritom."

Domov»Ďalšie športy»Slovensko prehralo aj v treťom zápase na MS so Slovinskom 5:6