Lyžovanie: Slováci v Slovinsku pred bránami finále, prešívali kombinézy

TASR|8. júl 2002 o 11:49

Bratislava 8. júla (TASR) - Trojica slovenských skokanov na lyžiach Martin Mesík, Dušan Oršula a Peter Koštiaľ absolvovala cez víkend preteky Kontinentálneho ...

Bratislava 8. júla (TASR) - Trojica slovenských skokanov na lyžiach Martin Mesík, Dušan Oršula a Peter Koštiaľ absolvovala cez víkend preteky Kontinentálneho pohára v Slovinskom Velenje na mostíku K 85, kde sa však ani raz neprebojovali do finále.

Skákalo sa podľa nových pravidiel, čo znamená, že nebola kvalifikácia, do prvého kola nastúpili všetci pretekári a do druhého finálového postúpilo 30 najlepších. Nové regule tvrdo pocítilo aj 14 pretekárov, ktorých diskvalifikovali za príliš veľké kombinézy. Slováci sa včasným prešitím kombinéz diskvalifikácii vyhli. "Museli sme na poslednú chvíľu zháňať krajčírku, ale napokon sme všetko stihli," komentoval situáciu reprezentačný tréner Peter Schlank.

V samotných pretekoch bol v piatok najlepší Dušan Oršula na 32. mieste (82 m) a postup medzi prvých 30 mu ušiel iba o pol bodu, Peter Koštiaľ obsadil skokom dlhým 80 m 37. priečku a Martin Mesík skončil 50. (79,5). V sobotu sa najviac darilo Mesíkovi na 40. mieste (77,5), Oršula skončil o dve priečky za ním (76,5), Koštiaľovi preteky vôbec nevyšli a po zdravotných problémoch a skoku dlhom 68 m obsadil až 74. miesto.

"Boli to veľmi ťažké preteky, lebo sa na nich zišla veľmi silná konkurencia 90 skokanov zo 17 krajín. My sme pred týmto podujatím absolvovali iba tri tréningy v Ramsau, čo sa napokon ukázalo ako nedostatočné. Nemôžem povedať, že by chlapci svojimi výkonmi oslnili, ale na druhej strane si myslím, že ani neprepadli. Jednoducho nemáme naskákané toľko ako pretekári napríklad zo Slovinska či Nórska a to sa cez víkend prejavilo," zhodnotil vystúpenie Slovákov Peter Schlank.

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Slováci v Slovinsku pred bránami finále, prešívali kombinézy