Ryan Smyth sa vracia do Edmontonu

SITA|26. jún 2011 o 20:38

Kanadský hokejový útočník Ryan Smyth sa opäť predstaví v mužstve, s ktorým začínal svoju hokejovú púť v NHL, Edmontone.

EDMONTON. "Olejári" sa totiž s "kráľmi" z Los Angeles dohodli na prestupe tohto 35-ročného zakončovateľa, opačným smerom do slnečnej Kalifornie putuje Colin Fraser a Kings získali tiež právo výberu v siedmom kole draftu v roku 2012.

Smyth si má v poslednej sezóne jeho súčasného kontraktu zarobiť 4,5 milióna USD, do platového stropu Oilers sa však započíta až 6,25 milióna USD. Rodák z mesta Banff Smyth je považovaný za hráča, ktorý dokáže byť výborným príkladom, vzorom a pomocníkom pre budúce mladé hviezdy "olejárov".

Bezvýznamná nie je ani jeho vernosť farbám klubu, ktorý ho v roku 1994 draftoval v 1. kole z celkovo 6. priečky a následne zaň odohral 12 sezón. Vzorný bol vždy aj Smythov vzťah k reprezentácii Kanady. Zúčastnil sa na siedmich svetových šampionátoch, dvoch olympijských turnajoch a jednom Svetovom pohári. Na väčšine z nich bol kapitánom výberu "javorových listov", za čo si vyslúžil prezývku "Captain Canada". Vo vitríne má dve zlaté a jednu striebornú medailu z MS, zlato zo Svetového pohára aj olympijského turnaja.