Volejbalisti prehrali s Rumunskom

TASR|26. jún 2011 o 22:02

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v druhom zápase predposledného 5. kola C-skupiny Európskej ligy v Leviciach s Rumunskom 1:3.

LEVICE. Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v druhom zápase predposledného 5. kola C-skupiny Európskej ligy v Leviciach s Rumunskom 1:3 a ostali na druhom mieste. Na čele tabuľky sú s 21 bodmi práve Rumuni, Slováci majú o tri menej.

V Európskej lige je teraz na programe pauza, v poslednom kole nastúpia Slováci 9. a 10. júla v košickej Steel Aréne proti Turecku a o ďalší týždeň sa v tej istej hale uskutoční Final Round Európskej ligy aj za účasti Slovákov.

Slovensko - Rumunsko 1:3 (-23, 22, -17, -18)

Zápas trval: 110 minút. Rozhodovali: H. Sodja (Rak.), B. Doggen (Hol.), 750 divákov.

SR: Bencz, Masný, Kohút, M. Sopko st., Kmeť, L. Diviš st., libero Kubš (Chrtiansky, Michalovič, Zaťko, Hupka, Mikula). Tréner: E. Zanini.

Rumunsko: Stancu, Olteanu, Voinea, Bartha, Birau, Gontariu, libero Feher (Mihalcea, Moisa). Tréner: S. Moculescu.

Zápas začali lepšie Rumuni, ktorí sa pri podaní blokára Stancua dostali do vedenia 6:3. Tréner Zanini si zobral time. Na prvom technickom timeoute viedli hostia 8:5 a Diviša nahradil na smeči Chrtiansky. Rumuni si udržiavali trojbodový náskok, na kolíku sa presadzoval najmä univerzál Gontariu. Po Sopkom aute viedli hostia už 11:7 a nasledoval druhý timeout Slovenska. Domácim to pomohlo a po Sopkovom ese a Chrtianskeho bloku bolo už len 10:11! Lenže Gontariu bol vo forme a po jeho ulievke viedli hostia 14:11. Rumuni si udržiavali náskok a po bloku Voineu ho dokonca navýšili na 15:19. V koncovke viedli hostia už 21:16, ale po dvoch krásnych blokoch Kmeťa znížili Slováci pri servise Kohúta na 19:21. Time Rumunsko. Hostia zásluhou Olteana otočili a viedli 22:19. Šanca na zvrat ožila po úspešnom nového muža Michaloviča - 21:22! Prvý set nakoniec ukončil šikovnou ulievkou nahrávač Bartha a Rumuni vyhrali 25:23.

Rumuni vstúpili lepšie aj do druhého setu a po ese Gontaria viedli 6:4. Chrtianskeho nahradil Hupka. Slováci reagovali a po bloku Kohúta bolo 6:6. Na prvom technickom timeoute viedli hostia 8:7. Rumuni získali ďalší brejk po nepresnom útoku Hupku a vyhrávali 11:9. Slováci však opäť rýchlo vyrovnali po bloku Kohúta - 12:12. Následne uspeli domáci volejbalisti v dlhej výmene a po dlhšom čase viedli - 13:12. Na podaní stále Kmeť. Na druhom technickom timeoute vyhrávali Slováci 16:14 po nádhernom bloku Kohúta. Následne sa blokom prezentoval Bencz a za stavu 17:14 si tréner hostí Moculescu zobral timeout. Slováci konečne chytili správny rytmus a po nepresnom útoku Rumunov viedli už 20:16. Následne výborne podal Bencz, na sieti zaúradoval Kmeť a bolo 21:16! Time Rumunsko. Hostia znížili na 21:18 a oddychový čas si zobral tréner Zanini. V koncovke setu Slováci úradovali a po ďalšom bloku Kohúta mali prvý setbal - 24:19. Rumuni po dobrom servise Gontaria znížili na 24:21 a nasledoval time. Gontariu narobil na servise opäť problém a bolo už len 24:22. Do tretice rumunský univerzál servis pokazil a Slováci vyhrali druhý set 25:22.

Hostia viedli v úvode tretieho setu 2:0 a po smeči Gontaria 5:3. Potom sa na kolíku presadil Olteanu a bolo už 7:4 pre Rumunsko. Na prvom technickom timeoute vyhrávali hostia 8:5. Na ihrisko sa vrátil Chrtiansky, ktorý nahradil Hupku. Rumuni pritvrdili na servise a po dvoch esách Olteana bolo 5:10. Time Slovensko. Hostia boli v pohode a nedávali domácim šancu na zvrat, Olteanu zvýšil na 13:7. Sopko potom esom o pásku znížil na 10:14, ale Rumuni nechceli o náskok prísť. Och hlavné útočné zbrane Gontariu - Olteanu fungovali dobre a na druhom technickom timeoute viedli 16:11. Slovákom sa v tejto fáze duelu nedarilo a Rumuni sa dostali po nepresnostiach domácich do vedenia 19:13. Time Slovensko. Veľký náskok súpera sa už Slovákom zmazať nepodarilo a Rumuni vyhrali tretí set 25:19.

V štvrtom sete prišiel na ihrisko na smeč Mikula. Rumuni začali opäť lepšie a viedli 3:1. Bencza nahradil Michalovič. Hostia boli v laufe a po ese výborne hrajúceho Gontaria viedli už 6:3. Time Slovensko. Slováci potom pri podaní Mikulu znížili zo 4:8 na 7:8 a boli späť v hre. Rumuni však po ese nahrávača Barthu opäť utiekli na 11:8. Slováci sa však nevzdávali a pri podaní Sopka vyrovnali na 12:12. Lenže potom dal eso Stancu, blokom sa blysol Olteanu a Rumuni viedli 15:12. Hostia výrazne tlačili servisom a po ese Olteana viedli 18:14. Slováci už nenašli dostatok síl na zvrat a prehrali tretí set 25:18. Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Gontariu a Kmeť.

Hlasy po zápase:

Emanuele Zanini, tréner SR: "Dnešný zápas bol zrkadlom včerajška. Rumuni hrali veľmi dobre, naopak my sme nehrali tak koncentrovane ako včera. Zmien v zostave bolo veľa a ukázalo sa, že keď sa spraví zásah do základnej zostavy tak to nie je jednoduché. Zapracovali sme nové libero, ale teraz bolo tých zmien príliš veľa. Diviš odstúpil v prvom sete pre zranenie kolena, ale nemalo by ísť o nič vážne. Teraz máme tri dni voľno a stretneme sa v stredu večer opäť v Nitre."

Stelian Moculescu, tréner Rumunska: "Bol to podobný zápas ako včera, akurát, že si oba tímy vymenili úlohy. My sme dnes hrali dobre najmä na servise a v obrane a som naozaj veľmi spokojný. Splnili sme cieľ, ktorým bolo vyhrať aspoň jeden zápas na Slovensku a máme tak šancu vyhrať C-skupinu. Musíme však dvakrát zdolať Bielorusko a to nebude jednoduché."