Spartak vyhral v prvom predkole 3:0 a má sľubný náskok

Víťazstvo zverencov českého trénera Pavla Hoftycha nad čiernohorským klubom Zeta Golubovci zariadili Kone, Kaščák a Tomaček.

(Zdroj: SITA)
Víkendový zájazd na FC Barcelona za skvelých 350€ >

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava vo štvrtok zvíťazili v prvom zápase 1. predkola Európskej ligy nad čiernohorským klubom Zeta Golubovci 3:0.

Víťazstvo zverencov českého trénera Pavla Hoftycha zariadili Koro Kone, Marek Kaščák a Ladislav Tomaček. Odveta je na programe 7. júla v Čiernej Hore.

Domáci začali v sychravom počasí aktívne, z územnej prevahy však dlhé minúty nedokázali nič vyťažiť. Až po štvrťhodine hry sa dostal do sľubnej pozície Procházka, ktorý však pridlho váhal so zakončením a nakoniec ho obrana čiernohorského tímu odzbrojila.

Skóre stretnutia tak otvoril až Koro Kone, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred súperovou päťkou - 1:0. Už o dve minúty mal na kopačke vyrovnávajúci gól Božovič, no jeho delovku spoza šestnástky vytlačil Raška na brvno.

Hneď po zmene strán zaujala pekná individuálna akcia striedajúceho Tomačeka, z ťažkého uhla však už nenašiel medzeru medzi brankárom Ivanovičom a jeho ľavou žrďou. V 58. minúte skončila Došljakova strela tesne vedľa pravej žrde trnavskej brány a po následnom rohovom kope Raška vytiahol skvelý zákrok po hlavičke Kneževiča.

O šesť minút neskôr sa na druhej strane zaskvel Ivanovič, ktorý si poradil s nebezpečnou strelou Procházku. V 72. minúte ešte Tomaček nevyužil tutovku zoči-voči brankárovi Zety, no deväť minút pred koncom duelu z priameho kopu využil prízemnou strelou navlhnutý terén - 3:0.

Spartakovci už svoje ďalšie šance nevyužili, napriek tomu si pred odvetou vypracovali sľubný náskok.

Spartak Trnava - Zeta Golubovci 3:0 (1:0)

Góly: 30. Koro Kone, 49. Kaščák, 81. Tomaček. ŽK: Diallo, Ciprys, Procházka, Sabo - Petrovič, Kaludjerovič, Kneževič, rozhodovali: Sutton - Lynch, Broughton (všetci Ír.), 3500 divákov.

Zostavy a striedania:

Spartak: Raška - Čarnota, Diallo, Gross, Machovec - Petráš, Kaščák, Procházka, Ciprys (63. Sabo) - Koro Kone (80. Gogolák), Bernáth (46. Tomaček)

Zeta: Ivanovič - Došljak, Petrovič, Kaludjerovič, Novovič - Skuletič, Zlatičanin, Peličič, Božovič (78. Ladjiči) - Korač, Burzanovič (54. Kneževič)

Pavel Hoftych, tréner Spartaka Trnava: "Včera som videl mužstvo Zety trénovať, súper hrá technický futbal plný narážačiek a to vo mne budilo rešpekt. Vstúpili sme však do zápasu aktívne a súpera sme dostali do pressingu, zachytávali sme vysoké lopty na jeho robustných hráčov. Vyplašila nás možnosť, kde sa ukázala individuálna technika Čiernohorcov a ich strela skončila na brvne, ale celkovo sme mali zápas pod kontrolou. Hráči do bodky plnili taktické úlohy. Naše góly padli z akcií, ktoré neboli stopercentné. Stav 3:0 je vyšší, ako som predpokladal, ale sme len v polčase. Chlapcov som za prístup pochválil, klobúk dolu najmä pred Diallom, Grossom, Čarnotom, Kaščákom a Raškom."

Dejan Vukičevič, tréner Zety Golubovci: "Vyhralo lepšie mužstvo, ktorému gratulujem k víťazstvu. Musíme byť v odvete lepší, aby sme mohli hrať vyrovnanejšiu partiu. Mali sme možnosť Božovičom vyrovnať na 1:1, ale nepremenili sme ju. Dva góly sme Spartaku darovali, druhý bol po teči a tretiemu predchádzal faul, ktorý nemal byť. Na druhej strane ich však Trnava mohla dať z ďalších akcií pokojne viac. Naše šance na postup nevidím ružovo, lebo vieme, že máme do činenia s veľmi dobrým súperom. Chceme však v každom prípade vyhrať."