Kubek a Lishak získali striebro a bronz na ME v triatlone

TASR|2. júl 2011 o 13:48

Jednu striebornú a jednu bronzovú medailu získali v sobotu na európskom šampionáte v kros triatlone v maďarskom Vysegrade slovenskí reprezentanti.

VISEGRAD. O striebro sa v kategórii mužov do 23 rokov zaslúžil Tomáš Kubek, bronz v súťaži juniorov získal Filip Lishak.

V hlavnkej súťaži muži-elite získal zlato Španiel Victor Manuel del Corral Morales, z trojice slovenských pretekárov bol najlepší Peter Mosný na 5. mieste. Siedmy skončil obhajca lanského bronzu Tomáš Jurkovič.

Jediná Slovenka v štartovam poli ženy-elite Svetlana Lipárová obsadila 4. miesto.

Výsledky:

muži-elite (1200 m plávanie, 22 km bicykel, 7,7 km beh): 1. Victor Manuel del Corral Morales (Šp.), 2. Oliver Marceau (Švajč.), 3. Karel Zadák (ČR),...5. Peter Mosný (SR), 7. Tomáš Jurkovič (SR)

muži 23: 1. Jonáš Vojtěch (ČR), 2. Tomáš Kubek (SR)

juniori: (600-8-3,5): 3. Peter Lishak (SR)

ženy-elite: 4. Svetlana Lipárová (SR)