Demina a Janča získali na ME juniorov zlato

SITA|3. júl 2011 o 19:40

Medailovú zbierku slovenských mládežníkov na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike skompletizovali Mário Janča s Viktorom Deminom v K2 na 500 m, keď zvíťazili a získali cenné zlato.

ZÁHREB. Medailovú zbierku slovenských mládežníkov na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike skompletizovali v nedeľnom finálovom bloku juniori Mário Janča s Viktorom Deminom v K2 na 500 m, keď zvíťazili a získali cenné zlato.

Už v sobotu si tá istá dvojica vypádlovala na dvojnásobnej trati striebro, keď za víťaznými Čechmi Patrikom Kučerom s Jakubom Špicarom zaostali o 1,290 s.

Bronzovú medailu pre slovenskú výpravu vybojovala rovnako ešte v sobotu na kilometrovej trati posádka štvorkajaka mužov do 23 rokov v zostave Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Zoltán Tóth. Zo zlata sa v tejto disciplíne tešili Bielorusi, ktorí boli o dve sekundy rýchlejší.

Súhrn výsledkov všetkých finále na šampionáte, v ktorých boli slovenskí reprezentanti:

1000 m:

A-finále:

K2 juniori: 1. Patrik Kučera, Jakub Špicar (ČR) 3:27,534, 2. Viktor Demin, Mário Janča (SR) 3:28,824

C1 juniori: 1. Florin Bogdan Murgu (Rum.) 4:09,927, ... 5. Vincent Farkaš (SR) 4:18,407

K1 juniorky: 1. Hermien Petersová (Bel.) 4:16,741, ... 6. Róberta Pelantová (SR) 4:25,549

K4 juniori: 1. Rusko (Igor Kalašnikov, Alexander Sergejev, Semjon Koľbasov, Dmitrij Petajkin) 2:56,292, ... 8. Slovensko (Denis Myšák, David Palmay, David Višváder, Richard Vass) 3:01,332

K4 muži do 23 rokov: 1. Bielorusko (Pavel Medvedev, Alexander Jermakov, Vitalij Bialko, Pavel Sidorov) 2:59,810, ... 3. Slovensko (Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Zoltán Tóth) 3:01,830

C1 muži do 23 rokov: 1. Rasul Išmuchamedov (Rus.) 3:54,674, ... 7. Matej Rusnák 3:57,078

B-finále:

K1 juniori: B-finále: 1. Martin Brzeziňski (Poľ.) 3:45,747 min, ... 8. (celkovo 17. miesto) Roderik Dobosi (SR) 4:00,157

500 m:

A-finále:

K2 juniori: 1. Viktor Demin, Mário Janča (SR) 1:34,619

K1 juniori: 1. Josef Dostál (ČR) 1:41,192 min, ... 8. Šimon Žďársky (SR) 1:45,872

B-finále

K1 muži do 23 rokov: 3. (celkovo 12. miesto) Ľubomír Beňo (SR) 1:44,720

K1 ženy do 23 rokov: 5. (celkovo 14. miesto) Simona Šamková (SR) 2:01,226

K2 ženy do 23 rokov: 7. (celkovo 16. miesto) Simona Šamková, Lucia Mištinová (SR) 1:54,441

K1 juniorky: 9. (celkovo 18. miesto) Katarína Horváthová (SR) 47,326

K2 muži do 23 rokov: 3. (celkovo 12. miesto) Miroslav Zaťko, Andrej Divinec (SR) 35,038