Víťazmi Slovenskej ligy v americkom futbale sú bratislavskí Monarchs

TASR|3. júl 2011 o 17:07

Americkí futbalisti Bratislava Monarchs sa stali podľa očakávania víťazmi 1. ročníka Slovenskej ligy amerického futbalu 7 na 7.

BRATISLAVA.

Zverenci trénera Ľudovíta Gálku si v nedeľu vo finále poradili s Trnavou Bulldogs 18:0. Na treťom mieste skončili Topoľčany Kings a štvrtú priečku na turnaji Final Four, ktorý sa uskutočnil na bratislavskom Istrocheme na Nobelovej ulici obsadil Zvolen Patriots.

Oficiálny prvý ročník Slovenskej ligy v regulérnom počte 11 na 11 sa má začať na jeseň tohto roka a nastúpia v ňom 4 mužstvá Bratislava, Nitra, Trnava a Zvolen.

"Najhorším faktorom vydareného Final Four bolo počasie, v Bratislave v nedeľu pršalo a tak diváci videli veľa súbojov v blate. Celková výhra Monarchs sa zrodila podľa očakávania, ale dôležitý je aj fakt, že sa ukázala životaschopnosť ďalších tímov. Veľkú drámu ponúkol zápas o tretie miesto, kde Topoľčany vyhrali 8:6 až rozhodujúcim behom cez celé ihrisko v posledných sekundách zápasu. Vo finále proti Trnave rozhodla naša skvelá defenzíva. Treba oceniť aj skalných divákov, ktorí si na tribúnu našli cestu napriek nepriazni počasia. Rodia sa nám aj ďalšie dva kluby v Malackách a Banskej Bystrici, takže v otázke perspektívy ligy 7 na 7, resp. tej veľkej, ktorá odštartuje na jeseň, som optimista," povedal TASR kouč Gálka.

1. Bratislava, 2. Trnava, 3. Topoľčany, 4. Zvolen

Domov»Ďalšie športy»Víťazmi Slovenskej ligy v americkom futbale sú bratislavskí Monarchs