Argentína nevyhrala na Cope ani druhý zápas

Argentíne nepomohol ani Messi.
Argentíne nepomohol ani Messi. (Autor: SITA/AP)
TASR|7. júl 2011 o 06:30

Po skončení duelu s Kolumbiou (0:0) si futbalisti Argentíny vyslúžili od domácich fanúšikov mohutný piskot.

Po skončení duelu si od domácich fanúšikov vyslúžili futbalisti Argentíny mohutný piskot.

SANTA FE. Futbalisti Argentíny sa ani v druhom vystúpení na Copa America netešili z víťazstva.

V A-skupine v Santa Fe iba remizovali s Kolumbiou 0:0 a po skončení duelu si od domácich fanúšikov vyslúžili mohutný piskot.

Ak chcú zverenci trénera Sergia Batistu postúpiť do ďalšej fázy, musia v záverečnom zápase zdolať Kostariku.

Argentínčania nastúpili proti Kolumbii v útoku opäť s Lionelom Messim a Carlosom Tevezom, no hviezdny tandem zatienili Radamel Falcao a Dayro Moreno.

Kolumbijčania si vypracovali oveľa viac gólových príležitostí ako favorizovaní domáci a už v prvom polčase sa mohli ujať vedenia.

Morenova delovka tesne minula cieľ a v 42. minúta sa po strele kanoniera Falcaa vyznamenal brankár Sergio Romero.

Aj po zmene strán držal Argentínčanov nad vodou Romero, ktorý zneškodnil šance Pabla Armera a Falcaa.

V závere si domáci vytvorili územnú prevahu, no ani príchod ďalších dvoch útočníkov Gonzala Higuaina a Segia Agüera nepriniesol vytúžený gól.

"Podľa predvedeného výkonu sme si zaslúžili vyhrať. Mali sme veľa šancí, sľubné útočné akcie sme však nedokázali dotiahnuť do gólového zakončenia," povedal kolumbijský obranca Mario Alberto Yepes.

Kolumbia je na čele tabuľky so ziskom štyroch bodov.

Argentína - Kolumbia 0:0

Argentína: Romero - Zabaleta, Burdisso, Milito, Zanetti - Banega (72. Higuain), Mascherano, Cambiasso (61. Gago) - Lavezzi (61. Agüero), Messi, Tevez

Kolumbia: Martinez - Zuniga, Perea, Yepes, Armero - Sanchez, Moreno, Aguilar, Guarin - Ramos (89. Soto), Falcao (87. Gutierrez)